swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Podsumowanie konkursów na najładniejszą palmę i najpiękniejszy koszyk wielkanocny w gminie Gnojno

Dodane: Marta Data: 2021-04-07 15:20:18 (czytane: 14188)  Wersja do druku

Pomimo ciężkiego czasu nakazów i zakazów związanych z sytuacją epidemiczną w kraju, kilkadziesiąt osób czynnie uczestniczyło w wykonaniu prac konkursowych, a w Internecie kilkaset kolejnych oceniała i komentowała ich fotografie. Cieszy fakt znalezienia czasu na podtrzymywanie tradycji.

To już II edycja konkursów, która oprócz kultywowania polskiej tradycji, miała być pewnego rodzaju odskocznią od niepokojących, przygnębiających wiadomości i izolacji od bliskich czy znajomych. Konkursy i wspólna praca nad nimi, miała wywołać uśmiech i satysfakcję, co po licznych pozytywnych opiniach – udało się zrealizować w 100%!

Zadanie postawione przed mieszkańcami gminy Gnojno  polegało na wykonaniu tradycyjnych symboli Wielkanocy (palma i koszyk ze święconką) w rodzinnym, wielopokoleniowym gronie. W określonym czasie zdjęcia prac zostały przesłane do organizatorów (pracowników Urzędu Gminy w Gnojnie), a następnie opublikowane na stronie facebookowej Gminy, w celu oceny przez mieszkańców. Najwyżej oceniane prace (ilość opinii pod zdjęciami) zostały wyróżnione, a każdy z uczestników może liczyć na upominek.

Zobacz

Przesłano 13 zdjęć palm, 34 zdjęcia koszyków wielkanocnych wykonanych przez kilkadziesiąt osób -  pod zdjęciami finalnie znalazło się od kilkudziesięciu do ponad kilkuset głosów użytkowników facebooka. Jest to bardzo budujące, że mieszkańcy gminy w tak piękny sposób kultywują nasza rodzimą tradycję oraz znajdują chwilę na uśmiech i radość podczas wspólnej pracy. Należy podkreślić fakt uczestnictwa najmłodszych jak również seniorów z terenu gminy. Jest to przykład wspaniałej, międzypokoleniowej współpracy, która przynosi same korzyści dla każdej ze stron. Aktywnie w konkursie wzięli udział nasi niezawodni i niesamowici seniorzy z Dziennego Domu Senior Plus i Klubu Senior Plus, którzy również nadesłali wiele prac.
Bardzo gratulujemy i dziękujemy Wszystkim za udział!

 Zobacz

Zdarzały się już w naszej historii czasy, gdy nie było możliwości swobodnego przemieszczania się poza miejsce zamieszkania, nie było też mowy o spotkaniach w większym gronie. Właśnie wtedy nasi dziadkowie i rodzice podtrzymywali polskie tradycje, a nie było to często wcale łatwe i oczywiste. My robiąc to samo dziś, wykonujemy ukłon szacunku wobec seniorów naszych rodzin i historycznych tradycji. Pokazujemy też młodym pokoleniom coś bardzo ważnego, fundament współczesnego świata – rodzinę, która poprzez wspólną pracę zacieśnia więzy i przekazuje domowe tradycje. 

Gratulujemy!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry