swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Ruszył nabór wniosków do programu Stop Smog

Dodane: Marta Data: 2021-04-06 13:44:59 (czytane: 15620)  Wersja do druku

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z dniem 31 marca 2021 r. ogłosił nowy nabór wniosków do programu rządowego Stop Smog, do którego mogą się zgłaszać gminy, powiaty oraz związki międzygminne.

 Zobacz

Celem programu jest finansowanie wymiany bądź likwidacji nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych osób ubogich energetycznie.

Analiza wyników stężeń zanieczyszczenia powietrza w województwie świętokrzyskim wykazała, że aby poprawić jakość powietrza w naszym regionie, konieczne jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez wymianę nieefektywnych energetycznie źródeł ciepła wraz z przeprowadzeniem termomodernizacji budynków.

Wniosek oraz wszystkie wymagane dokumenty można pobrać ze strony dedykowanej projektowi Czyste powietrze.

Więcej informacji można uzyskać z udostępnionej prezentacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczącej programu Stop Smog, która była przedstawiana na konferencji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: swietokrzyskie.pro

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2021-04-06 14:14:14)

Ekologia z peletem to jedna tragedia, pali się szybko jak cholera a worki 15kg na całą tą zimę kupiłem kilka palet co zajęło prawie garaż, a sąsiad ma piec na ekogroszek i przez całą zimę poszły mu dwie palety niecałe . Nie polecam peletu, kupuję na jesień piec gazowy dwufunkcyjny bo - te same koszta, zajmuje mało miejsca, nie potrzebuję miejsca na opał, nie ma popiołu i śmieci.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry