swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

MZ: 35 251 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – najwięcej od początku pandemii, zmarło 621 osób

Dodane: Marta Data: 2021-04-01 11:00:59 (czytane: 13805)  Wersja do druku

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 35 251 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej od początku pandemii, nadal najwięcej na Śląsku -5997- poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 621 osób.

Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Śląsku – 5997, Mazowszu – 4806, najmniej w woj. podlaskim – 508.

Pozostałe przypadki pochodzą z województw: wielkopolskiego (4056), dolnośląskiego (3309), małopolskiego (3067), łódzkiego (2121), pomorskiego (1873), kujawsko-pomorskiego (1791), podkarpackiego (1470), lubelskiego (1314), zachodniopomorskiego (1074), warmińsko-mazurskiego (935), świętokrzyskiego (900), lubuskiego (815) i z opolskiego (807).

Ministerstwo podało, że w 408 informacjach o zakażeniach nie podano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Według resortu na COVID-19 zmarło 130 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 491. W sumie to 621 zgonów.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wyniosła tym samym 2 356 970, z czego 53 665 chorych zmarło.

Tydzień temu, w czwartek 25 marca, badania potwierdziły 34 151 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło wtedy 520 chorych. Z kolei dwa tygodnie temu, 18 marca, było to odpowiednio: 27 278 nowych pacjentów z COVID-19 i 356 zgonów.

Najwięcej dziennych zakażeń do tej pory zanotowano w piątek 26 marca – 35 143 przypadki. W czwartek, dzień wcześniej, wykryto 34 151 zakażeń.

Najwięcej zgonów w epidemii przyniósł 25 listopada ub.r. Tego dnia MZ przekazało informację o 674 zmarłych z powodu COVID-19.

(PAP)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry