Dodane: Marta Data: 2021-03-31 12:50:50 (czytane: 24329) 
W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki rekomendowanych dofinansowań w ramach wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
"To kolejne projekty, które zostały dofinansowane w ramach rządowego programu RFIL dla samorządów. Szereg inwestycji będzie służyć naszym mieszkańcom i wpłynie na dalszy rozwój naszego regionu. To również wsparcie finansowe, z którego skorzystają lokalni wykonawcy i firmy" - powiedział Minister Michał Cieślak
Lista zadań jest już zatwierdzona i przedstawia się następująco:
POWIAT BUSKI
Gmina Gnojno - 300.000,00 zł
1. Poprawa infrastruktury edukacyjnej w gminie Gnojno poprzez budowę dwóch małych sal sportowych przy Szkołach Podstawowych w Balicach i Jarząbkach.
Sale mają być wyposażone w instalacje wodno-kanalizacyjne, centralne ogrzewanie, nagłośnienie oraz instalację odnawialnych źródeł energii.
2. Budowa zbiornika wodnego - punkt poboru wody na cele rolnicze.
Gmina Pacanów - 300.000,00 zł - Przebudowa drogi gminnej nr 361032T Komorów-Kółko Żabieckie. W ramach projektu przewiduje się poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 3,5m, likwidację przełomów i wzmocnienie istniejącej podbudowy kruszywem kamiennym, remont przepustów, zjazdów utwardzenie kruszywem poboczy, odmulenie rowów przydrożnych oraz wykonanie oznakowania.
Gmina Tuczępy - 600.000,00 zł - Budowa Ośrodka Zdrowia w Tuczępach.
Gmina Wiślica - 300.000,00 zł - Urządzenie terenów na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
Projekt obejmuje:
1. Modernizację stadionu sportowego, w tym podniesienie poziomu płyty boiska piłkarskiego, budowę zaplecza socjalnego stadionu, przebudowę trybun, zagospodarowanie terenu wokół obiektu.
2. Zagospodarowanie terenów przy siedzibie przyszłego MOSiR-u, podniesienie terenu, wykonanie nowego ogrodzenia, remont drogi dojazdowej.
Projekt poza funkcją rekreacyjno-sportową ma na celu zabezpieczenie wyżej wymienionego terenu przed powodzią.
POWIAT PIŃCZOWSKI
Gmina Działoszyce – 1.000.000,00 zł - Budowa przedszkola ze żłobkiem przy ul. Krakowskiej 7 w Działoszycach. W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy budynek o funkcji żłobka oraz przedszkola.
Gmina Kije – 300.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest poprawa funkcjonalności budynków użyteczności publicznej w gminie Kije. Inwestycja obejmuje trzy zadania:
1. Poprawę efektywności energetycznej poprzez głęboką termomodernizację budynku ośrodka zdrowia oraz dostosowanie dla osób niepełnosprawnych,
2. Termomodernizację budynku OSP w Kijach,
3. Budowę świetlicy wiejskiej w Kokocie wraz z zagospodarowaniem terenu .
Gmina Pińczów – 1.000.000,00 zł - Teren inwestycji zlokalizowany jest w miejscowości Pińczów. Przedmiotem inwestycji jest Przebudowa Giełdy Rolnej w Pińczowie - pierwszy etap. Zakres prac obejmuje budowę budynku administracyjno-socjalnego wraz ze wszelkimi przyłączami (kanalizacja wodno-kanalizacyjna, CO, instalacje elektryczne). Dostępne będą sanitariaty dla osób korzystających z giełdy. W budynku będzie działało biuro świadczące usługi związane z poszukiwaniem odbiorców upraw rolnym z pominięciem pośredników. Będzie to ogromna pomoc i szansa dla rolników Zaplanowano również uzbrojenie podziemne poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej w układzie ciśnieniowym oraz odprowadzenie deszczówki.
POWIAT KAZIMIERSKI
Gmina Bejsce – 1.000.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest modernizacja sąsiadujących ze sobą i ogrzewanych z jednego źródła ciepła budynków urzędu gminy i remizy OSP w Bejscach polegająca na wymianie źródła ciepła z węglowego na ekologiczne wraz z modernizacją sieci CO oraz budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w obu budynkach, dostosowaniu budynku urzędu gminy dla osób niepełnosprawnych, wymiana oświetlenia wewnętrznego na punkty typu LED.
Gmina Czarnocin – 300.000,00 zł - „Rewitalizacja centrum wsi Czarnocin polegająca na przebudowie istniejących placów, chodników i dróg wewnętrznych oraz budowie i przebudowie miejsc postojowych przy budynkach: urzędu gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Czarnocin, działki numer ewidencyjny 589/1 i 588/2".
Gmina Opatowiec – 800.000,00 zł - Realizacja projektu „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii". W ramach projektu zostaną,
zrealizowane następujące zdania: 1. Ścieżka rekreacyjna wzdłuż nadbrzeża Wisły, 2. Modernizacja pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, 3. Plac zabaw i siłownia zewnętrzna, 4. Wykonanie nawierzchni asfaltowych oraz chodników na Rynku i przyległych ulicach, 5. Przebudowa drogi wewnętrznej oraz schodów do Wisły, 6. Utworzenie miejsc parkingowych, siłowni zewnętrznej i miejsca widokowego, 7. Budowa wiaty przystankowej oraz mini bazarku, 8. Przebudowa oświetlenia ulicznego na Rynku, 9. Wymiana sieci wodociągowej na Rynku, 10. Montaż monitoringu przy urzędzie i Domu Kultury, 11. Budowa pomnika I wojny światowej.
POWIAT JĘDRZEJOWSKI
Gmina Imielno - 1.391.000,00 zł
- Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Samorządowej Szkole Podstawowej w
Mierzwinie. Boisko wielofunkcyjne projektowane jest w miejscu
istniejącego boiska trawiastego.
-Budowa chodnika przy drodze
gminnej nr 000915T Mierzwin-Bełk-Kwasków. Chodnik o długości 1725 metrów
i szerokości 1,3 m zostanie wykonany jednostronnie w miejscowościach
Mierzwin i Bełk.
Gmina Jędrzejów - 1.000.000,00 zł -
„Przebudowa dróg gminnych w ciągu ulic: 11 Listopada, Dmowskiego i
Parkowej w Jędrzejowie wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tych ulic".
Przebudowa
ul. Klasztornej w Jędrzejowie na odcinku 715 metrów. Planowane do
realizacji zadanie zlokalizowane jest w ciągu głównej ulicy miasta
biegnącej od wiaduktu kolejowego w kierunku ronda na obwodnicy północnej
Jędrzejowa. Projekt obejmuje także przebudowę dwóch skrzyżowań (z ul.
Wilanowską i z ul. S. Konarskiego) i trzech przejść dla pieszych.
Małogoszcz - 1.000.000,00 zł - Przedmiotem projektu jest rozbudowa Przedszkola Publicznego w Małogoszczu polegająca na:
- remoncie dachu w istniejącej części przedszkola z ujednoliceniem elewacji i spójnej kolorystyki,
- budowa nowego skrzydła budynku z przeznaczeniem na
- wyposażenie żłobka i przedszkola,
- zagospodarowanie terenu wokół budynku.
Gmina Nagłowice - 1.000.000,00 zł -
„Poprawa Infrastruktury Edukacyjnej w Gminie Nagłowice" poprzez budowę
budynku sali gimnastycznej przy istniejącej Szkole Podstawowej w
Warzynie Pierwszym.
POWIAT STASZOWSKI
Gmina Bogoria - 1.000.000,00 zł - Poprawa jakości życia mieszkańców gminy Bogoria poprzez zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii oraz budowa sieci Hotspotów na terenie gminy Bogoria.
Gmina Łubnice – 150.000,00 zł - Budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym dla miejscowości Wilkowa, Wolica, Góra, Borki, Grabowa, Przeczów, Łyczba, Beszowa, Orzelec Mały, Łubnice, Orzelec Duży – etap trzeci część zlewni Łubnic, Łyczby, Przeczowa. Będzie to już kolejny etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Łubnice, która przyczyni się w znacznej mierze do ochrony środowiska.
Gmina Osiek - 1.500.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Osiek .
Przebudowa drogi w miejscowości Suchowola na odcinku 2 740 mb. o szerokości jezdni 5 m i szerokości pobocza 2x0,50 m. Planowane do realizacji zadanie zlokalizowane jest w ciągu drogi łączącej ze sobą dwie gminy Osiek i Staszów.
Gmina Rytwiany – 300.000,00 zł - Tworzenie nowych usług w przestrzeni i obiektach publicznych na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców miejscowości Rytwiany:
Zadanie 1: Zachowanie i udostępnienie zabytkowych ruin zamku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.
Zadanie 2: Zagospodarowanie i adaptacja terenu na cele gospodarcze związane ze stworzeniem placu targowego.
Zadanie 3: Zagospodarowanie terenu do celów rekreacyjnych wraz z przebudową ul. Armii Krajowej i ul. Kościelnej.
Gmina Staszów – 1.000.000,00 zł - Budowa portu przeładunkowego w Grzybowie. Inwestycja polega na wykorzystaniu potencjału dwóch linii kolejowych przebiegających przez Staszów i Grzybów: towarowej linii szerokotorowej numer 65 (LHS) umożliwiającej bezpośredni eksport i import towarów z Dalekiego Wschodu, a także linii kolejowej numer 70, która umożliwi dalszy transport towarów w Polsce i Europie Zachodniej
Gmina Szydłów – 500.000,00 zł - Inwestycja „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Szydłów" zakłada rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie Szydłów, która umożliwi kolejnym mieszkańcom podłączenie się do sieci kanalizacyjnej i rezygnację z przydomowych szamb.
Ponadto wsparcie uzyskali :
Województwo Świętokrzyskie - 3.000.000,00 zł - Inwestycja obejmuje dostosowanie pomieszczeń Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach do obowiązujących standardów.
Kielce - 2.600.000,00 zł - zakup gruntów, ok. 5 ha w rejonie Niewachlowa oraz przygotowanie terenów inwestycyjnych. W planach jest utworzenie warunków do rozwoju lokalnych firm i pozyskania zewnętrznych inwestorów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup, uzbrojenie i przygotowanie do sprzedaży terenów inwestycyjnych.
POWIAT KIELECKI
Gmina Bieliny - 500.000,00 zł - zadanie „Budowa drogi gminnej nr 308040T Bieliny - Porąbki od km 0+260 do km 3+030".
Gmina Bodzentyn - 1.000.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej w Świętej Katarzynie w ulicach: Wzorki, Grabowa, Jodłowa, Widokowa i część ul. Spacerowej.
Gmina Chęciny - 1.950.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest budowa Zakładu Opieki Zdrowotnej w miejscowości Wolica (gmina Chęciny).
Gmina Chmielnik - 300.000,00 zł - Inwestycja obejmuje II etap prac modernizacyjnych na kompleksie edukacyjno-rekreacyjnym przy ul. Kwiatowej w Chmielniku.
Gmina Daleszyce - 500.000,00 zł - Planowana inwestycja polega na przebudowie i budowie „Domu Ludowego" w Daleszycach z przeznaczeniem na Miejsko-Gminne Centrum Kultury.
Gmina Łagów - 430.000,00 zł - Przedmiotem wniosku jest realizacja inwestycji pn. „Budowa świetlicy środowiskowej wraz z infrastrukturą wspomagająca administrację oraz zagospodarowanie miejsc rekreacyjnych na terenie gminy Łagów'.
Gmina Łopuszno - 250.000,00 zł - Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego budynku Centrum Kultury w Łopusznie wraz z zagospodarowaniem terenu.
Gmina Mniów - 520.000,00 zł - Przedmiotem realizacji inwestycji będą roboty budowlane obejmujące: „Budowę oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Gliniany Las, Grzymałków ul. Spacerowa, Mniów ul. Kamieniec, Mniów ul. Kielecka, ul. Głęboka, ul. Znajoma, Borki, Pępice, Straszów, Malmurzyn, Serbinów - Chyby, Borki Zaolzie, Malmurzyn przy drodze numer 110 obręb Cierchy
Gmina Mniów - 1.000.000,00 zł - Przedmiotem realizacji inwestycji będą roboty budowlane obejmujące: - Przebudowę dróg wewnętrznych w miejscowościach: Pielaki - Zaborowice, Pępice Buczyna, Straszów - Jarosy, Cierchy - działka numer 115, Wólka Kłucka - Kubiniec, Wólka Kłucka - działka numer 199, Pałęgi w kierunku miejscowości Nowek, Pałęgi w kierunku miejscowości Kłucko, Pałęgi - Poręba, Mokry Bór - działka numer 108/1, Grzymałków ul. Rolna, Pępice działka numer 571, Borki Zaolzie, Borki Przecinka.
Gmina Morawica - 500.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest zadanie pn.: „Rewitalizacja Morawicy - adaptacja istniejących obiektów do nowych funkcji społecznych i kulturalnych".
Gmina Piekoszów - 2.500.000,00 zł - Budowa i wyposażenie Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie.
Gmina Pierzchnica - 618.000,00 zł - Budowa ujęcia wody w Skrzelczycach wraz z budową sieci wodociągowej w Pierzchnicy i miejscowości Podstole
Gmina Raków - 400.000,00 zł - Budowa drogi w terenie leśnym. Jest jedyną która łączy miejscowość Papiernia z terenem gminy Raków
Gmina Zagnańsk - 650.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji będzie budowa budynku wielofunkcyjnego, w którym zlokalizowany będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Dziecięcy i Klub Seniora.
POWIAT WŁOSZCZOWSKI – 1.700.000,00 zł - Inwestycja „Utworzenie i wyposażenie pracowni tomografii komputerowej w Zespole Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie".
Gmina Krasocin – 2.500.000,00 zł - Kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Krasocin.
Gmina Secemin - 200.000,00 zł - Przedmiotem inwestycji jest budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wraz z oczyszczalnią ścieków dla miejscowości Żelisławiczki i Międzylesie.
POWIAT OPATOWSKI:
Gmina Lipnik – 2.500.000,00 zł
Gmina Opatów – 3.200.000,00 zł
Gmina Sadowie – 900.000,00 zł
Gmina Tarłów – 500.000,00
Gmina Wojciechowice – 200.000,00 zł
POWIAT OSTROWIECKI – 5.000.000,00 zł
Gmina Bałtów – 2.250.000,00 zł
POWIAT SANDOMIERSKI – 1.500.000,00 zł
Gmina Koprzywnica – 545.000,00 zł
Gmina Obrazów – 400.000,00 zł
Gmina Wilczyce – 1.955.000,00 zł
Gmina Zawichost – 500.000,00 zł
POWIAT STARACHOWICKI – 1.000.000,00 zł
Gmina Brody - 475.000.00 zł
Gmina Mirzec - 1.000.000,00 zł
Gmina Pawłów – 2.525.000,00 zł
Gmina Starachowice – 4.000.000,00 zł
/Artykuł sponsorowany/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.