swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

MZ: 32 874 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły 653 osoby

Dodane: Marta Data: 2021-03-31 10:55:00 (czytane: 13152)  Wersja do druku

W Polsce zdiagnozowano ostatnie doby 32 874 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Śląsku - 6092 - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 653 osoby.

Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Śląsku – 6092, na Mazowszu – 4813, a najmniej w woj. opolskim – 641.

Pozostałe przypadki pochodzą z województw: wielkopolskiego (3695), dolnośląskiego (2826), małopolskiego (2766), łódzkiego (1832), kujawsko-pomorskiego (1659), pomorskiego (1433), zachodniopomorskiego (1330), podkarpackiego (1286), lubelskiego (987), warmińsko-mazurskiego (908), świętokrzyskiego (812), lubuskiego (733) i z podlaskiego (672).

Ministerstwo podało, że w informacjach o 389 zakażeniach nie podano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Według resortu na COVID-19 zmarło 151 osób, a 502 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W sumie to 653 zgonów.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wyniosła tym samym 2 231 717, z czego 53 045 chorych zmarło.

Tydzień temu, w środę 24 marca, badania potwierdziły 29 978 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło wtedy 575 chorych. Z kolei dwa tygodnie temu, 17 marca, było to odpowiednio: 25 052 nowych pacjentów z COVID-19 i 453 zgonów.

Najwięcej dziennych zakażeń do tej pory zanotowano w piątek 26 marca – 35 143 przypadki. W czwartek, dzień wcześniej, wykryto 34 151 zakażeń.

Najwięcej zgonów w epidemii przyniósł 25 listopada ub.r. Tego dnia MZ przekazało informację o 674 zmarłych z powodu COVID-19.

(PAP)

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry