swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nie trać czujności przed oszustami!

Dodane: Marta Data: 2021-03-26 09:43:13 (czytane: 13629)  Wersja do druku

Pomimo ciągle trwającej kompani informacyjnej oraz współpracy z mediami nadal zdarzają się sytuacje, kiedy seniorzy dają wiarę oszustom. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami.

Wczoraj, kolejny raz odnotowaliśmy przypadki, kiedy to oszuści podając się za funkcjonariuszy lub członków rodziny próbowali pozbawić osoby starsze oszczędności. Niestety 80 –letnia kielczanka uwierzyła oszustom i przekazał im łącznie 40 000 złotych.

Wczoraj, około godziny 10 do mieszkanki Kielc zadzwoniła nieznana kobieta. Rozmówczyni przedstawiła się 80- latce jako synowa. Oszustka opowiedziała, że jest w banku i potrzebuje 40 000 złotych. Staruszka poinformowała kobietę, że pieniądze ma w domu po czym usłyszała, że w takim razie za chwilę kogoś po gotówkę przyśle. 80- latka zgodnie z instrukcjami przekazała dwóm obcym mężczyznom gotówkę. Dopiero po godzinie 14 pokrzywdzona postanowiła zadzwonić do swojej rodziny. Gdy skontaktowała się z synem zrozumiała, że została oszukana.

Policjanci po raz kolejny przypominają:

  • prawdziwi stróże prawa nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania

  • nie pytają o posiadane pieniądze przez telefon

  • w przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym, należy niezwłocznie rozłączyć się (odłożyć słuchawkę) i zadzwonić na numer alarmowy 112

  • w przypadku, gdy już przelaliśmy pieniądze albo podaliśmy dane do logowania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z Policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje bowiem szansę na zablokowanie lub cofnięcie transakcji!

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry