swietokrzyskie.info

Środa, 28 lipca 2021, Do końca roku 156 dni Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Wiadomosci

Trzy medale zapaśników z Połańca

Dodane: Marta Data: 2021-03-18 09:41:28 (czytane: 4948)  Wersja do druku

W ubiegły weekend w Białogardzie odbył się II Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym, będący jednocześnie drugą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021 - pierwsze eliminacje odbyły się w Siedlcach niecały miesiąc temu.

 Zobacz

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, tak sportowym, jak i organizacyjnym. Wzięło w nim udział 197 kadetów reprezentujących 65 klubów z całej Polski. Drużynowo Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec został sklasyfikowany na 7 miejscu. Stowarzyszenie  CENTRUM SIR Staszów na miejscu 42.

 Zobacz

Spośród reprezentantów Połańca medalowe miejsca, a tym samym awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wywalczyli  BARTOSZ TOMALA (60 kg) i  DAMIAN SIJKA (71 kg). Obaj zawodnicy powrócili do Połańca z brązowymi krążkami.

Kolejni  zawodnicy CZARNYCH to: Mateusz Śmieszek w kat wag. do 48 kg -5 miejsce, Filip Damm w kat wag. do 51 kg - 8 miejsce i Bartosz Dusza w kat wag. do 55 kg - 9 miejsce. STOWARZYSZENIE CENTRUM SIR Staszów; Dziewit Szymon w kat wag. do 80 kg – 12miejsce, Lewita Jarema w kat do 71 kg – 25 miejsce.

 Zobacz

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu, i życzymy dobrego przygotowania się i sukcesów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w czasie której zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na imprezy mistrzowskie.

 Zobacz

Drugim turniejem rozgrywanym równolegle był Puchar Polski Juniorek w obsadzie międzynarodowej. Na białogardzkich matach wystąpiły 23 reprezentacje krajowych klubów i dwie z Czech i Ukrainy.  W turnieju tym CZARNYCH reprezentowała OLIWIA SZEWCZYK, która  wywalczyła srebrny medal.Stowarzyszenie CENTRUM SIR Staszów Natalia Bednarska która została sklasyfikowana na 5 miejscu.

 Zobacz

Dziewczęta podczas tego turnieju zaprezentowały wysoką formę i wielkie serce w dążeniu do osiągnięcia upragnionego zwycięstwa.  Serdecznie gratulujemy Oliwi medalu, a Natalii woli walki i życzymy równie dobrego wyniku w Mistrzostwach Polski. Szkoleniowcami zawodników są; Tadeusz Szkwarek i Wiktor Skrobacz.

Gratulujemy!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-07-16, godz:

  Koncerty Buskiej Orkiestry Zdrojowej

  Lipiec w Busku-Zdroju będzie rozbrzmiewał koncertami Buskiej Orkiestry Zdrojowej pod kierownictwem artystycznym Pawła Korepty. Zapraszamy na buskie lato pełne muzyki.  Wróć do góry