Dodane: Marta Data: 2021-03-15 09:34:27 (czytane: 20294) 
"Boks w woj. Świętokrzyskim się odradza!!" takimi słowami rozpoczął otwarcie Mistrzostw Okręgu 2021 sędzia główny zawodów Pan Arkadiusz Binensztok. W dniach 13-14 marca 2021 odbyły się Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie 2021 w Skarżysku Kamiennej.
W zawodach brało udział ponad 90-u zawodników co jest rekordem dekady. Na dodatek poziom zawodów okazał się bardzo wysoki. Obecny na zawodach Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Pan Grzegorz Nowaczek potwierdził, że boks w naszym rejonie przeżywa renesans i coraz więcej osób trenuje sztukę pięściarstwa. Tym bardziej cieszy sukces zawodników z Klubu BMUKS "Ring" Busko-Zdrój.
W Klubie obecnie trenuje obecnie 25 osób posiadających licencje i badania lekarskie. Trenerzy po ostatecznej selekcji zdecydowali się na "wystawienie" 10 zawodników. Niestety w ostatniej chwili kontuzji doznał kadet Jakub Grudzień i nie pojechał na Mistrzostwa. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zawodnicy i trenerzy pracowali na najwyższych obrotach. Treningi odbywały się codziennie a także zorganizowano 3 wyjazdy sparingowe. Ciężka praca przyniosła efekty, ponieważ wszyscy zawodnicy zrobili ogromny postęp i zdobyli medale w swoich kategoriach.
Od najmłodszego Bartłomieja Bernata po najstarszego i najbardziej doświadczonego Patryka Głucha - każdy z zawodników pokazał się z jak najlepszej strony. Popularne "okręgi" również były eliminacjami dla kadetów i juniorów w drodze na Mistrzostwa Polski. Z dumą możemy przyznać, ze 3 naszych zawodników zakwalifikowało się dalej. Łącznie zdobyliśmy 9 medali z czego:
4 zlote medale:
2 srebrne medale
3 brązowe medale
Klub BMUKS otrzymał dotację z gminy Busko-Zdrój, dzięki której realizuje zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechniane kultury fizycznej poprzez dyscyplinę boks".
Zarząd Klubu i trenerzy podkreślają, że ogromne podziękowania należą się dla Zarządu Powiatu Buskiego oraz Dyrektora PMOS Pana Grzegorza Wojciechowskiego, który udostępnił pomieszczenia i miejsce do ćwiczeń. Z powodu pandemii pięściarze "Ringu" stracili możliwość trenowania w swojej dotychczasowej salce i gdyby nie inicjatywa Dyrektora Wojciechowskiego Klub prawdopodobnie zawiesiłby działalność. Przychylność osób i ciężka praca zawodników i trenerów przyniosła wspaniałe efekty.
Ogromne gratulacje!
Linki do wybranych walk:
Kadet 60kg Sebastian Durek - Wygrana w 2 rundzie przez RSC
https://www.youtube.com/watch?v=ZBl9ZwAsqAs
Kadet 63 Bartosz Rasiński
https://www.youtube.com/watch?v=7X_wJLCVtLM&t=3s
Senior 64 Karolina Kamińska
https://www.youtube.com/watch?v=pRudVAkWPm8
Senior 75 kg Patryk Głuch
https://www.youtube.com/watch?v=7Buw7XvbFrw
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (18) |
do lokalnego łukaszeńki nowiczeńki (2021-06-04 09:51:41)
Z twoją kołchozową gwara i nienawiścią jesteś jak widać bardzo głęboko w d....
Jrek (2021-04-27 09:41:42)
Uważam ,że z tą nienawiścią do boksu jesteś bardzo głęboko w d....
do tego poniżej (2021-04-22 08:15:09)
No i co z tego? Na ulicach potrafią bić słabszych, a na ringu, ci tak zwani świetni zawodnicy dostają po ryju i zostaje pokazanie im, gdzie jest ich miejsce. Kompromitacja tych mordoklepów, obij-ryjów. Wstyd. I gdzie są te sukcesy?
do tego ponizej (2021-04-16 10:09:40)
Zawodnicy i trenerzy Bokserskiego klubu w Busku- Zdroju zostali wyróżnieni przez organizatorów i zostali zaproszeni do Kielc na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w w Boksie.które odbywają się w cyklach 5 letnich to wielkie wyróżnienie.Podziękowania dla władz bokserskich: brawo zarząd, zawodnicy i trenerzy.
do tego poniżej (2021-04-04 17:04:02)
- Ludzka rodzina zmierza w dół - ku przepaści zmierza świat, gdy brata nienawidzi brat (cytat z religijnej piosenki "Wszyscy ludzie wybaczcie sobie" - red.)
ZK do tego poniżej (2021-03-22 11:06:17)
Czy właściwe jest sformułowanie wychodzę na miasto? ,,Owszem tak mówi się najczęściej i jest to całkowicie poprawna odpowiedź" - prof Mirosław Bańko P.W.N.Walki bokserskie datuje się od 3000 lat p.n,e.W programie Starożytnych Igrzysk Olimpijskich pojawiły się od 668 r p.n.e. Boks jest jak widzisz bardzo starą dyscypliną olimpijską.Też grzeszysz przyjacielu zza klawiatury używając słów obelżywych dla naszych bardzo dobrych zawodników,że np są talentami bijącymi po ryju ....mordach itp.Na zakończenie, treningi naszych pięściarzy są otwarte jak chcesz wiedzieć więcej to przyjdź na salkę trenerzy ale i bokserzy mogą ci wiele wyjaśnić.Dziękujemy za krytykę prosimy o dalszą
do poniżej (2021-03-21 10:59:20)
Człowieku, na miasto się nie wychodzi. Wychodzi się na ulice miasta, do parku, do sklepu itp...Również Twoja interpunkcja w pisowni, to wstyd. Widać,że jesteś związany z boksem i tylko widzisz bicie po mordach. Jakie to płytkie.
do mieszkaniec (2021-03-20 17:12:54)
Jak jesteś taki strachliwy to nie wychodź na miasto. Chłopcy zrzeszeni w klubie na ulicach nie biją się . Nie słyszymy o takich przypadkach mają przecież ring i doskonałych trenerów,którzy czuwają nad przebiegami sparingów a ,to że są doskonali to wystarczy popatrzyć na walki o mistrzostwo województwa ,podziękowania i chwała im za to.Takie wysokie wyniki to wielki sukces klubu i zawodników . Czyżbyś tego nie dostrzegał przecież sławią oni nasze piękne miasto i gminę.Nikt nie jest w stanie zabronić młodzieży uprawiania boksu,który jest przecież dyscypliną olimpijską a Polska ma na tym odcinku wielkie osiągnięcia.
do ja (2021-03-20 13:23:30)
Skoro w/g Ciebie biją się tylko na ringu, to dlaczego jest tyle ciężkich pobić na ulicy wśród znajomych kolesi? Tam biją się ci, którym na ringu w***ono i chcą się wyżywać na ulicy. Czy ty tego nie potrafisz zrozumieć ponieważ siedzisz przed KOMPUTEREM? Więc jak młodzi obijryje mają to zrozumieć? Jesteś ich trenerem, czy tatusiem młodocianych ulicznych obijryjów?
ja (2021-03-19 13:14:01)
z tego co wiem wśród zawodników nie ma żadnych bandziorów. Każdy trening to ciężka praca i raczej nie w głowie im bijatyki na ulicach skoro mogą to robić na ringu. Przynajmniej nie siedzą przy komputerach gapiąc się bezmyślnie w ekran
do tego poniżej (2021-03-19 10:51:54)
To znaczy,że niewolno nikomu zwrócić uwagi, jak źle się zachowują? Jak nie zakrywają maseczką własnego ryja, jak chlają piwsko w miejscach publicznych? A skoro chcą być nazywani sportowcem, to gdzie jest ta kultura sportowca? Czyżbyś był jednym z tych bokserskich bandziorów, ponieważ na to wygląda twoja wypowiedź. Szaleństwo i zgroza.
do tego poniżej (2021-03-18 14:24:22)
Smoleń śpiewał też tak ,, Kto mnie zaczepia to dostanie między ślepia.Kto mi podskoczy to dostanie między oczy" Wystarczy nie zaczepiać i nie podskakiwać do nich !
mieszkaniec (2021-03-18 10:04:25)
No, to teraz strach się bać wyjść na ulicę miasta, jak mamy takie talenty bijące po ryju...
do Koks (2021-03-16 17:48:00)
Mają Ringowcy zapłatę za przedwyborcze popieranie Waldusia oraz jego kasty.
Melania (2021-03-15 21:07:04)
Karolinka wygrała tą walkę.Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Trener Patalita powinien tu zareagować .
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.