swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. 'Praca na dawnej fotografii'

Dodane: Marta Data: 2021-06-15 12:22:23 (czytane: 33901)  Wersja do druku

Na terenie województwa świętokrzyskiego i łódzkiego odbył się konkurs przeznaczony dla mieszkańców, którzy ukończyli 50 rok życia.

Organizatorem zabawy był portal Aplikuj.pl, którego celem było pokazanie młodym ludziom jak pracowało się za czasów młodości ich rodziców i dziadków, oraz jakie różnice zaszły przez te kilkadziesiąt lat.

Zobacz

Decyzja o tym kto zwycięży nie była łatwa. Każde zdjęcie było wyjątkowe, ale zwycięzca może być tylko jeden, a jest to Pani Mirosława z Tomaszowa Mazowieckiego. Zdjęcie przedstawia pracę Pielęgniarek w poradni dermatologicznej. Możemy zobaczyć pozytywną atmosferę, która tam wtedy panowała.

 Zobacz

II miejsce - Pan Jacek z Łowicza  za zdjęcie "Prace przy regulacji rzeki w okolicach Łowicza, lata 50. XX w".

 Zobacz

III miejsce - Pan Leszek z Pińczowa za zdjęcie wykonane w 1971 roku.  Zdjęcie przedstawia  Tatę Pana Leszka podczas pracy w Pińczowskich Zakładach Kamienia Budowlanego w Pińczowie. Widoczny na zdjęciu: Roman Bisikiewicz - znany mistrz kamieniarstwa sfotografowany podczas ręcznej obróbki piaskowca przy produkcji "Krzyżomieczy" przeznaczonych na cmentarz Powązkowski w Warszawie dla upamiętnienia poległych za ojczyznę.

Zobacz

Laureatami wyróżnienia zostali: Pani Zofia z Ostrowca Świętokrzyskiego, Pani Krystyna z Tomaszowa Mazowieckiego, Pani Marzena z Łodzi i Pani Czesława ze Skarżyska-Kamiennej.

Wszystkie przesłane zdjęcia można obejrzeć pod linkiem:

https://www.aplikuj.pl/konkurs-praca-na-dawnej-fotografii-galeria

Gratulujemy!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry