Dodane: Marta Data: 2021-03-12 09:14:20 (czytane: 20355) 
Budowa nowoczesnej rozlewni Wody Mineralnej "Buskowianka" w Wełczu coraz bliżej. Inwestycję wesprze Agencja Rozwoju Przemysłu. To bardzo dobra informacja gdyż wyprowadzenie produkcji ze strefy uzdrowiskowej jest priorytetem dla buskiego uzdrowiska.
W czwartek, 11 marca w przed Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbyła się konferencja prasowa na temat dalszego rozwoju Uzdrowiska i budowy nowej linii produkcyjnej wody mineralnej "Buskowianka".
W konferencji udział wzięli Poseł Krzysztof Lipiec - Prezes Świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Bętkowski - Marszałek województwa świętokrzyskiego, Cezariusz Lesisz - Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Prezes Uzdrowiska Stanisław Grzesiak oraz przedstawiciel regionalnych struktur partii Prawa i Sprawiedliwości Jan Bartosik.
W trakcie spotkania Poseł Lipiec podkreślał - "Jesteśmy w bardzo ważnym miejscu dla regionu Świętokrzyskiego. W miejscu, które określamy jako perła w koronie polskich uzdrowisk... Uzdrowisko borykało się do niedawna z kilkoma problemami. O jednym z nich chcemy rozmawiać a mianowicie budowie nowej linii technologicznej dla wytwarzania najlepszej wody mineralnej w Polsce jaką jest Buskowianka".
To właśnie przeniesienie na Wełecz i rozbudowa linii produkcyjnej wody mineralnej "Buskowianka" było głównym tematem czwartkowej konferencji.
Zarówno Marszałek województwa Andrzej Bętkowski jak również Cezariusz Lesisz Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu deklarują współpracę oraz zaangażowanie w dalszy rozwój Uzdrowiska jako niezwykle ważnego elementem na mapie regionu i województwa świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski podkreślił, że Agencja Rozwoju Przemysłu będzie partnerem, który postawi na wyższy poziom usługi spółki we wszystkich obszarach.
Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju, podkreślił, że produkcja wody mineralnej w naszym uzdrowisku ma 50-letnią historię i jest marką, która promuje buskie uzdrowisko w kraju i za granicą. Podziękował za przysiedzenie działań w celu pozyskania środków na przeniesienie produkcji wody mineralnej Buskowianka z centrum strefy uzdrowiskowej poza obrzeża miasta - co na chwilę obecną jest najważniejszym zadaniem dla buskiego uzdrowiska.
Ograniczenie ruchu ciężarówek transportujących wodę mineralną z rozlewni zlokalizowanej w strefie uzdrowiskowej to poprawa bezpieczeństwa kuracjuszy i mieszkańców, a inwestycja w nową linię produkcyjną to gwarancja miejsc pracy i zwiekszenia wynagrodzenia dla okolo ośmiuset pracowników - dodał Jan Bartosik.
Przewidywany koszt przeniesienia linii produkcyjnej na Wełecz to około 25 mln zł a całość inwestycji szacuje się na 40 mln zł. Taka inwestycja według Prezesa Stanisława Grzesiaka będzie w dużej mierze decydować o dalszym rozwoju całego Uzdrowiska.
Zapraszamy do obejrzenia materiału video.
/red/
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (39) |
Miłek (2021-03-16 06:16:23)
Tylko co obchodzi smak czy zapach prezesów.... Najważniejsze ze p prezes kasiorę zbiera... Sztucznr stanowiska robi dla swoich... Myslicie ze zastanawia się nad oceną konsumencka? A w życiu....
do Boguslawa Janek (2021-03-15 18:01:26)
Bogusiu, żeby było cokolwiek w tej butelce i pochodziło z Buska, pod nazwą Buskowianka, należy tak nagazować dwutlenkiem, żeby OSZUKAĆ kupujących. W tych butelkach jest zwykła kranówka ze Szczaworyża, lub ze Zrecza. Tam niema żadnych składnikow mineralnych, ani leczniczych. Już Boczek z Kiepskich zrobiłby to lepiej. Przynajmniej wpuściłby, tam własnego bąka po kapuśniaku na świńskim ryju i byłoby czymkolwiek czuć. Tu w tej buskiej kranówce pod nazwą Buskowianka, ani smaku, ani zapachu. Zwykłe oszustwo i to bardzo drogie dla ewentualnych kupujących. ŻENUA!!! WSTYD!!! KOMPROMITACJA buskich wód na całej linii. A sio decydanci, na zaplecze won!
Lipcu, Bętkowski, ministrze - jak się tam nazywasz- a Lesisz (2021-03-15 14:17:20)
zróbcie sobie mujnię samochodową. Lipiec ma doświadczenie w basenach. Lesisz w w myciu samochodów. wojewoda kasy będzie pilnował.
do Bogusławy (2021-03-15 13:52:57)
no.no. spokojnie. na starej linii pachoł jakiś zakrętki dokręca. ale na nowej linii Bartosik dokręcał będzie. a to człek nieomylny jest. nie będzie fuszerki.
do Bogusławy (2021-03-15 13:45:26)
no.no. spokojnie. na starej linii pachoł jakiś zakrętki dokręca. ale na nowej linii Bartosik dokręcał będzie. a to człek nieomylny jest. nie będzie fuszerki.
Bogusława (2021-03-15 13:27:15)
Czy Wy pijecie buskowiankę z innych butelek? Ja nie mogę odkręcić żeby się nie wylała ani nalać do szklanki aby nie rozlać na stół. Butelki są wypełnione powyżej nakrętki. Nie tylko ja mam takie kłopoty dlatego wiele osób rezygnuje z kupna.
do Ene due (2021-03-15 13:19:38)
skończyłeś zawodówkę przy KZWM w zawodzie jakim? tokarz zapewne. absolwent takiej przyfabrycznej zawodówki uczył sie potem 10 lat jak obsługiwac obrabiarke.
Ene due (2021-03-15 13:07:29)
Co tu madroli,geniuszów,dr.od siedmiu boleści się na mnożylo.Zdobyta wiedz na dzisiejszych studiach to tak się ma jak byś skończył zawodówkę w latach siedemdziesiątych,mówię o studiach stacjonarnych bo po zaocznych nie mam porównania,no może(pierwsza podstawowej)
:) (2021-03-15 10:54:12)
i ty sie urodziłeś w Starachowicach. w szpitalu na Bugaju. wstyd dla tego miasta. jeden poziom z broniarzem. nauczyciele nieczynni od dwudziestu kilku lat
oj :) (2021-03-15 10:31:34)
Lipiec fizyk po WSP w samych Kielcach! na ten wydział przyjmowano w 1978 roku kazdego kto się zglosił ze świadectwem maturalnym - matura nawet zdaną na dostatecznie . i przyjęli i skończył. mistrz kamuflażu
:) (2021-03-15 10:23:27)
Lesisz? 22 lata w USA? co tam robiłeś? budowlaniec w Ameryce. i długów narobiłeś. i bankrut wrócił do kraju. kolega Morawieckiego i coś takiego mianują Prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu. Tyy.. Lipiec.nie bełkocz. ważne drzwi to masz do ubikacji.
:) (2021-03-15 10:13:07)
juz dawno wielką niemoc Cie dopadła kolego Lipiec
:) (2021-03-15 09:57:44)
p.o. prezes uzdrowiska. inzynier górnik, czy inżynier odlewnik? a Niekłąń pan znał? czy odlewanie skorup do granatów F1 w Skarżysku nadzorował ? trzeba ci było inżynierze iść do pracy w OUG.
:) (2021-03-15 09:57:44)
p.o. prezes uzdrowiska. inzynier górnik, czy inżynier odlewnik? a Niekłąń pan znał? czy odlewanie skorup do granatów F1 w Skarżysku nadzorował ? trzeba ci było inżynierze iść do pracy w OUG.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.