swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Sprzedawała i kradła. Wyrządziła straty w wysokości 180 000 zł.

Dodane: Marta Data: 2021-03-02 12:11:21 (czytane: 17858)  Wersja do druku

Buski sąd zdecydował, że 25- latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymana, w ciągu 2 lat jako pracownica jednego ze sklepów na terenie Chmielnika okradała notorycznie właściciela, zabierając pieniądze, alkohol, papierosy i doładowania do telefonów.

Manko jakie spowodowała opiewa na kwotę 180 000 złotych. Jej zatrzymanie jest wynikiem intensywnej pracy kryminalnych z Komisariatu Policji w Chmielniku.

Zobacz

Na początku lutego tego roku do nowej jednostki w Chmielniku zgłosił się 38- letni przedsiębiorca. Zgłaszający, który jest właścicielem jednego ze sklepów na terenie miasta poinformował, że po przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdził znaczne straty w towarach. W placówce handlowej brakowało znacznych ilości alkoholi, papierosów, nie zgadzały się także rozliczenia doładowań telefonów i gotówki. Gdy 38- latek wszystko podsumował okazało się, że jego straty wynoszą około 180 000 złotych.

Śledczy z Ogniwa Kryminalnego miejscowego komisariatu szybko nabrali podejrzeń, że takie szkody mogą być dziełem nieuczciwego pracownika. Policjanci postanowili dokładnie przyjrzeć się 25- latce, która kilkanaście dni wcześniej odeszła z pracy, a zatrudniona była przez 2 lata. Dowody zebrane przez policjantów tylko potwierdziły te typowania. Podejrzana też miała świadomość kłopotów, bo krótko po tym wyjechała zagranicę. Ale kryminalni z Chmielnika wiedzieli, kiedy kobieta może pojawić się znowu w Polsce. Gdy 25- latka zjawiła się na terenie powiatu buskiego w niedzielę wieczorem, już czekali na nią stróże prawa. Nieuczciwa pracownica została zatrzymana.

Decyzją buskiego sądu kobieta został tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Jej pobyt za kratkami może wynieść nawet do 5 lat.

Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry