Dodane: Marta Data: 2021-02-26 09:22:38 (czytane: 22618) 
W czwartek, 25 lutego w godzinach przedpołudniowych w miejscowości Wełnin w gminie Solec-Zdrój, spacerujący mężczyzna w zaroślach znalazł ciało noworodka. Trwa dochodzenie policji.
Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Busku Zdroju Tomasz Piwowarski po zawiadomieniu przez mężczyznę, że znalazł coś co przypomina martwego noworodka, na miejsce został skierowany patrol policji razem z karetką pogotowia.
Po przybyciu na miejsce lekarz potwierdził, że rzeczywiście jest to martwe dziecko. Ekipa dochodzenio - śledcza pod nadzorem prokuratory dokonała oględzin miejsca, zabezpieczyła ślady i ciało dziewczynki do sekcji zwłok.
Trwa dochodzenie policji, czy poród odbył się na miejscu czy ciało zostało tam podrzucone. W najbliższym czasie odbędzie się sekcja zwłok, która pozwoli ustalić okoliczności śmierci m.in. również czy dziecko urodziło się już martwe.
Trwa poszukiwanie matki noworodka.
/red/
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (33) |
do poniżej (2021-03-05 16:00:05)
Czy chędożył twoją żonę i czy ty należałeś do tego chędożącego proboszcza parafii, a dziś jesteś w ROZKROKU, ponieważ nie dawałeś rady w chędożeniu własnej żony(Kochaniu) Jakiś ty smutny w życiu i szacunku do innych. Ty nawet nie chędożysz sam siebie, więc po co ten wpis, zamiast przychylić się do obrony pracowników starego kiedyś Sanatorium Solca.Jesteś smutny
oj polaczki: (2021-03-04 17:07:07)
nie dalej jak dwa lata temu na sąsiedniej gminie proboszcz chędożył żonę bliźniego swego, gdy mleko się rozlało i sprawa wydała to czy biskup usunął proboszcza, nie usunął bo jest taki sam jak jego podwładny. Czy parafianie się zbuntowali - nie zbuntowali się bo proboszcz na gminie jest bogiem, i w najbliższą niedzielę pociekli do kościółka żeby zobaczyć czy wielebnemu zniknęły gulki za uszami. Pewnie w czasie ślubów pięknie mówi na temat wierności małżeńskiej, a wierni biorą komunię z jego wrednych łap zamiast wywieźć buca na taczkach załadowanych świńskim gnojem.
do poniżej, poniżej (2021-03-04 15:48:12)
Skąd wiesz, że wazelina pomaga? Tak cię dymał twój "sz", że to zapamiętałeś. Co na to twoja rodzina? To,że teraz używasz wazeliny żeby dymać pracowników, oznacza,że jesteś społecznym zboczeńcem. Widziałem się z tobą trzy razy i o trzy za dużo. Jesteś człeku z pypciem na mordzie chory na uczciwość i prawdę. A kto to jest ta pani gargaz z tv pis?. Ona zaniknie wcześniej niż ci się przy***sie wydaje. Wcześniej użyj wazeliny, żebyś za te uchybienia wziął odpowiedzialność na siebie, razem z wazeliną. Wazelina konieczna, a psycholog, nie psychiatra się ci przyda, ale tobie. Szkoda miernoto,że cię wcześniej znałem, a ty mnie.Wstydzę się tego. Dziś jesteś obwiesiem, nieudacznikiem ze słomą w butach i gównem we własnym sumieniu, choć pod krawatem. Dlaczego cię ludzie z Solca tak nie lubią, jak właściciela starego? Ile jeszcze musi być nieszczęść, żeby wasze przekręty wyjaśniły odpowiednie instytucje.
elektrownia będzie (2021-03-04 14:34:50)
Jak właściciel wybuduje tą elektrownię w parku to będzie po uzdrowisku. Zgodę na budowę ma. Oglądałam ten program A. Gargas. Same powiązania w Solcu gminnych włodarzy z właścicielem.
Do poniżej (2021-03-04 12:01:25)
Wazelina, lepiej do psychiatry idź. Fakt, że pandemia ale w nagłych przypadkach na pewno ktoś cię przyjmie. Nie zwlekaj bo będzie tylko gorzej...
do poniżej (2021-03-03 17:51:08)
PANA BOGA - nie Boga, szukaj w modlitwie, nie w starym upadłym sanatorium pana "sz" Pozdrawiam Pana wójta z Solca-Zdroju. Ja jestem od dłuższego czasu na emeryturze i nigdy nie pracowałem w Solcu, więc Pan wójt Pałys nie załatwiał mi nic i nigdy, to jest bardzo dobry człowiek i uczciwy, a ja Go, widziałem chyba trzy razy i to wyłącznie na dożynkach w Solcu. Twoje podejrzenia są twoją bajeczką, ot co, a wam przy***som pana"sz" nigdy słoma z gumiaków nie wyjdzie,chociaż zapomniałeś, jak należy trzymać widły do gnoju, ważne,że jeszcze grzejesz stołek. Szkoda mi tylko ludzi tam pracujących i samego STAREGO UZDROWISKA które znam jeszcze z przed ponad sześćdziesięciu lat a mam już ponad siedemdziesiąt, więc mi nie zarzucaj kumoterstwa z Panem wójtem Pałysem. Pozdrawiam Soleckich uczciwych ludzi i mieszkańców z okolic Solca-Zdroju.
Do poniżej (2021-03-02 16:14:14)
Boże za co ty dziękujesz wójtowi? Prace ci chyba dał po jakiejś prywatnej szkolenie. W głowie pusto, zero pojęcia ale mgr kupiony za czesne. A może te podziękowania za rozdupczony Solec od pół roku i końca nie widać? Chciałbym poznać czym się kierowali przy wyborze wykonawcy....
do wolno mu zamknąć park (2021-03-02 15:00:45)
Miernoto, zapoznaj się z historią starego uzdrowiska, to sam się zdziwisz u kogo pracujesz. Owszem, mówiło się do właściciela "Jaśnie Panie" ale to było prawie dwieście lat temu i właściciel(ele później) mieli wyższe wykształcenie i szanowali swoich pracowników. Dostawali świąteczne premie, przydziały drewna,itp... To prawda, że jak ktoś wychodzi z gówna, to to gówno i tak zostanie mu na butach i nigdy "PONEM" ani biznesmenem nie zostanie i bardzo dobrze. Niech taki gbur wraca skąd przyszedł, na ugory i gnojowicę swojej poprzedniej zubożałej gospodarki. Dla niego i jogo przydupników, to jedyne słuszne wyjście, on już i tak upadł w tym interesie, za swój nieprofesjonalizm i chytrość, oraz brak szacunku dla innych ludzi. Zamknął wejście, wolno mu, teraz tuż za wejściem niech się wysra, bo mu też wolno, a jego bardzo źli doradcy niech mu wytrą jeszcze dupę, ponieważ im też wolno, inaczej zostaną zwolnieni. Pozdrawiam wszystkich uczciwych mieszkańców Solca-Zdroju i okoliczne przepiękne okolice. Pozdrawiam również wspaniale działającego na rzecz mieszkańców i gminy Solca Pana wójta. Wielki szacunek Panie wójcie. Dzięki Panu, Solec ujrzał świat, a świat dowiedział się,że istnieje Solec-Zdrój.
Do poniżej (2021-03-02 12:17:50)
I dobrze że zamknal. Kupił to jest jego i może tam zrobić co chce. Wstyd to powinno być tym soleckim peeselowcom. Alkoholikowi że sprzedał źródło siarki za udziały i teraz chodzi jak po swoim hotelu. A tym włodarzom że gmina pozwoliła aby sanatorium i park poszly w prywatne ręce...
zamkniety park dla ludzi (2021-03-02 07:32:41)
Uzdrowiskowy pan ze starego uzdrowiska zamknął wejście do parku dla wszystkich mieszkańców gminy Solec. Podobno mówi że soleckie dziady nie będą chodzić po jego własności. Sam jest z dziada pan.
do poniżej (2021-03-01 21:33:22)
Jakich dyrektorków, pieniaczy i nieudaczników w zarządzaniu uzdrowiskiem zatrudnia pan "Sz" to jego sprawa. Oni biorą kasę za to, żeby innych udupiać bez ubezpieczenia i legalnego zatrudniania personelu. Uważajcie pieniacze, nie zzawęgła, ale co będzie jak ktoś doniesie i nie dostaniecie rekompensat? CHE?
lulu (2021-03-01 18:56:04)
Jacy wy wszyscy odważni, jak potraficie pyskować, po poprzedniej aferze nie przeszkadzało wam i do kościółka lataliście, bo co ludzie powiedzą. Właśnie przez takich pieniaczy zza węgła, co twarzą w twarz nic nie powiedzą tyko w doopę włażą panu, wójtowi i plebanowi to województwo zeszło na 16 miejsce w rankingach,niżej już spaść nie może. Jacy obywatele takie władze i przestępstwa
do poniżej (2021-03-01 14:15:14)
Czy jesteś pracownikiem u pana "Sz" starego uzdrowiska kiedyś tak pięknie działającego? Pamiętam tamte czasy, tam pracowała moja matka i ojciec, ale wszyscy byli zatrudnieni legalnie, nie na gębę i nie dostawali jałmużny za pracę z ręki, bez listy płac. Może teraz wezwiecie telewizję pani Gargaz z telewizji TV PIS. Pracownicy Starego Zdroju mają was dość.
ja (2021-03-01 09:25:35)
Po co od razu wyrokować? Skąd przypuszczenie, że to na pewno ktoś z tego terenu. Droga Kraków- Sandomierz niedaleko. Może jakąś młodą naszpikowali narkotykami, żeby nie wiedziała co się dzieje a dziecko wywieźli daleko i akurat padło na to miejsce.
Znajomy (2021-02-27 19:34:31)
Tak, to co się dzieje w Solcu, jest dziwne. Przykład?- Proszę, pan właściciel kiedyś najlepszego sanatorium w świecie, robi w wiosce to, co mu się podoba. nawet wójt się nie liczy, nie mówiąc o stróżach prawa.Jeżeli natomiast nie podoba się to, co robi właściciel starego sanatorium, to pan Sz. mówi śmiejąc się w twarz pracownikom u niego zatrudnionych" jak ci się kyrw-wa nie podoba, to szukaj sobie innej pracy, bo u mnie zostaniesz zwolniona(y). Dlaczego została umorzona sprawa śmierci palacza w kotłowni sanatorium tego pana, który do dziś nie zatrudnia odpowiednio przeszkolonego pracownika(palacza) który za wykonywanie pracy palacza dostaje- nie z listy płac tysiąc złotych i nadal nie posiada ubezpieczenia, tak jak jego poprzednik, który zginął w kotłowni tego pana. Zadaję pytanie, czy są bardziej szanowani tak zwani biznesmeni- oszuści. A może ta kobieta właśnie pracowała u niego i ją zastraszył zwolnieniem? Tego ja nie wiem, ale znam stosunek tego dupka społecznego do ludzi z Solca i okolic. Szkoda tylko jest dzieciątka, ale kto wie, że to nie jest przyczyną jak wcześniej zaznaczone. Szanowni pracownicy starego uzdrowiska, nie dajcie sie zastraszać takim złodziejom, którzy żerują na Waszej pracy za grosze i z poniewieraniem Wami. Was broni prawo pracy. Komuna i bezprawie się już skończyło.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.