swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Otwarcie Klubu Seniora Plus w Gackach

Dodane: Marta Data: 2021-01-30 10:09:03 (czytane: 10778)  Wersja do druku

419 085,26 zł kosztował powstały w Gackach Klub Seniora Plus. Pierwsze tego typu miejsce na terenie Gminy Pińczów przeznaczone będzie do spędzania wolnego czasu oraz organizowania zajęć i kółek zainteresowań dla osób starszych.

Znajduje się on na Osiedlu Gacki w bloku nr 5. Pomieszczenia zostały wyremontowane, a także dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Zobacz

 

Gmina Pińczów otrzymała dofinansowanie na powstanie klubu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Senior+ w kwocie 149 134,40 zł, a koszt całej inwestycji wyniósł 419 085,26 zł. Pozostała kwota 269 950,86 zł, to wkład własny gminy (w tym 92 000,00 zł dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych).

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie nowej placówki, w którym udział wzięli Minister, członek Rady Ministrów w rządzie Pana Mateusza Morawieckiego Pan Michał Cieślak, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak, Skarbnik Gminy Pińczów Mirosława Wiśniewska, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie Andrzej Piekoszewski, Kierownik Klubu Seniora Plus Wojciech Pikul, a także Przewodniczący Zarządu Osiedla Gacki Mariusz Wołowiec. Przybyli goście uroczyście przecięli biało – czerwoną wstążkę, a zaproszony również proboszcz parafii Krzyżanowice ks. Stanisław Swoboda odmówił krótką modlitwę i poświęcił nowe pomieszczenia.

Zobacz

Klub jest już w pełni gotowy, wyposażony i czeka na przyjęcie seniorów, lecz ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa jego funkcjonowanie jest ograniczone. „Obecnie czekamy na zniesienie wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Jestem pewny, że jeśli tylko to nastąpi, pomieszczenia zaczną się wypełniać i klub zacznie tętnić życiem” – mówi Burmistrz Włodzimierz Badurak.

Źródło: UMiG Pińczów

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry