swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Dodane: Marta Data: 2020-12-31 09:52:11 (czytane: 14889)  Wersja do druku

Dzisiejszy wieczór, to czas by podziękować wszystkim za efektywną współpracę w mijającym 2020 roku, za okazaną pomoc w realizacji zadań, za każdy rodzaj wsparcia oraz działania na rzecz naszej gminy.

Chcemy razem, by Busko-Zdrój było wzorem dobrze rozwijającego się miasta pełnego ciekawych atrakcji i wydarzeń oraz miejscem, że tu warto żyć!

Na ten Nowy 2021 Rok życzę Mieszkańcom

naszego miasta i naszej gminy spokoju, radości, zdrowia, optymizmu i
wiary w lepsze jutro.

Niech będzie to rok pełen wiary, nadziei i miłości.

Do siego roku!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

XYZ (2021-01-03 11:09:30)

Zachowaj te życzenia dla tych swoich plecaków po znajomości na wszystkich stołkach. A ten zbieracz hospicjowy może wreszcie oświadczenie majątkowe złoży???

do poniźej (2021-01-02 08:59:46)

Zgadzam się z tym wszystkim w naszej gminie sa najdroższe opłaty wystarczy zajrzeć do gminy. Stopnica tam cała gmina zkanalizowana a i podatki niższe opłata za wodę i śmieci tez są mniejsze .Może nasi radni wezmą sobie za zadanie w nowym roku porównania opłat w innych gminach i zrobią nam prezent na ten rok bez podwyżek opłat za wodę, śmieci, ścieki i podatków. Kilkaset pracowników z uzdrowiska jest na postojowym bez środków do życia (często obydwoje rodziców ) w gazetach pisze się o nagrodach dla kierownictwa uzdrowiska.Może ktoś wie czy to jest prawda bo gdyby tak było to jest przykre .

Po to co skasowałeś administratorku? Co komuna ci się marzy i cenzura? A co ja takiego napisałem? Sama prawdę. Co mi w wolnym demokratycznym kraju nie wolno mówić tego co myślę? I ty administratorku życzenia składasz nam mieszkańcom? Jak ty się zachowuje (2021-01-01 19:04:27)

Jak czytam te życzenia, to śmiech mnie ogarnia i złość zarazem. Dwa razy w tym roku podwyższano opłatę za wywóz śmieci, a prezes Komunalki zarabia około 17 tys. miesięcznie, do tego woda i ścieki drogie jak w metropoliach, podatki iście warszawskie, czynsze w blokach wyższe o 1/3 w stosunku na przykład do Krakowa, a to dzięki drogiemu ciepłu z gminnego KZC Ponidzie, drogiej wodzie i śmieciach, które są w czynszu. Busko się starzeje i wyludnia, młodzi wyjeżdżają gdzie mogą, bo o normalną pracę bez znajomości niezwykle ciężko, do tego na każdym kroku kolesiostwo, znajomości, układy i układziki, a radni bezrefleksyjnie przyklepią chyba wszystko co im pryncypał przedłoży. Weźcie sobie panie Sikora, panie Maroński i panie Burchan te swoje życzenia i sobie... zachowajcie dla siebie. Ja od was żadnych życzeń nie potrzebuję. Ja na Nowy Rok życzę wszystkim mieszkańcom, żeby nasze Busko stało się kiedyś wreszcie normalne, żeby liczyły się kompetencje, a nie znajomości i układy partyjne, żeby każdy na równych zasadach mógł dostać pracę, żeby radni byli radnymi z krwi i kości, którzy umieją przede wszystkim patrzeć na interes mieszkańców, żeby Busko było miastem przyjaznym mieszkańcom poprzez niskie opłaty lokalne, a nie tylko eldoradem dla wybranej, uprzywilejowanej grupy. Tego sobie i wszystkim mieszkańcom życzę!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry