Dodane: Marta Data: 2020-12-30 09:36:04 (czytane: 15458) 
W dniach 18 - 20 grudnia czteroosobowa ekipa zawodników trenowanych przez Adriana Szumilasa brała udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat, które rozgrywane były na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wśród 578 zgłoszonych zawodników z 146 klubów pływackich z całej Polski, barwy naszego klubu reprezentowali: Angelika Brutkowska, Michalina Kuc, Mieszko Papier i Milena Skoczylas.
Organizatorami zawodów byli Polski Związek Pływacki, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Klub Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ze względu na panującą pandemię i ograniczenie ilości zawodników do 150, rozgrywki podzielone były nie tylko na bloki startowe ale również na sesje, w których odbywały się poszczególne konkurencje eliminacyjne. Podczas wydarzenia, pierwszy raz nie rozgrywano Finałów B, więc w najlepszych poeliminacyjnych seriach mogła wystąpić jedynie pierwsza ósemka zawodników w danej konkurencji.
Największymi sukcesami poszczycić się może Milena Skoczylas. Na dystansie 50 m stylem motylkowym uzyskała wynik 29.91s. co dało jej 9 miejsce i zarazem 1 miejsce na liście rezerwowej do Finału A. Zawodniczce zabrakło pięć setnych sekundy aby wystartować w Finale Mistrzostw Polski. 200 m stylem motylkowym ukończyła na 14 pozycji z czasem 2:43.10, natomiast 100 m tym samym stylem z 15 miejscem i czasem 1:09.11
Angelika Brutkowska startując w stylu klasycznym uzyskała czas 38.97 w wyścigu na 50 m (41 miejsce), 1:25.94 na 100 m (51 miejsce) oraz 3:09.87 w rywalizacji na dystansie 200 m (43 miejsce).
Michalina Kuc poprawiła swoje rekordy życiowe w dystansach 400 m stylem zmiennym (18 miejsce z czasem 5:49.26), 400 m stylem dowolnym (45 miejsce z czasem 5:10.20) i 800 m stylem dowolnym (21 miejsce z czasem 10:32.19)
Mieszko Papier - buski grzbiecista uplasował się na 33 pozycji w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym (2:26.15), na 400 m stylem dowolnym był 47 z czasem 4:50.15, natomiast 100 m stylem grzbietowym pokonał z czasem 1:08.96 uzyskując 42 lokatę. Wszystkie wyniki to jego aktualne "życiówki".
Trener Adrian Szumilas podsumowuje Mistrzostwa Polski jako bardzo dobre doświadczenie dla zawodników na przyszłość i docenia ich nowe rekordy życiowe, które są godnymi jak na zawody takiej rangi czasami.
Sponsorem wyjazdu naszej reprezentacji na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat był Marcin Ciesielski - Firma MASTERGRUPA
O nawodnienie naszych zawodników dba Buskowianka - naturalna woda mineralna z Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A.
Sponsorem MUKS UNIA jest firma REALNET Nieruchomości Marek Ciszewski
Filmy z konkurencji buskich pływaków dostępne są na stronie: https://www.unia.busko.pl/2-uncategorised/440-unia-busko-na-mistrzostwach-polski-juniorow-mlodszych-14-lat
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Sezon motocyklowy 2026 na Ponidziu rozpoczęty! (nowe foto)
IX Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Pińczowie: Parada motocykli i koncert THE STICKS
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
SFD rozwija sieć influencerów - 1000 twórców w Europie
83 lat temu w getcie warszawskim wybuchło powstanie
Kolej do Buska-Zdroju coraz bliżej. Samorządy mówią jednym głosem (foto)
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
Strażacy ćwiczyli w terenie. Jak wyglądały działania 'Obozowisko 2026'? (foto)
ZUS informuje: zmiany w obszarze zwolnień od pracy oraz orzecznictwie lekarskim
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Balony znów nad Pińczowem. Znamy termin wydarzenia w 2026 roku
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
Kulturalny maraton na Ponidziu. Setki wydarzeń do końca 2026 roku
Bajkowy Korowód w Pacanowie. Konkurs z nagrodami dla uczestników
Dzień Kobiet na kieleckim deptaku. Jarmark Wiosenny i koncert Norbiego
Kruche piękno porcelany. Wyjątkowa wystawa otwarta w Pińczowie (foto/video)
Koziołek Matołek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla młodych twórców
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Włodzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Pińczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Pawła Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - Świadomy Senior' w Pińczowie
| Komentarze (0) |
W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.