swietokrzyskie.info

Sobota, 02 maja 2026, Do końca roku 244 dni Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Wiadomosci

Za parking zapłacisz telefonem

Dodane: Marta Data: 2020-12-08 14:56:46 (czytane: 13041)  Wersja do druku

Już od 01.12.2020 kierowcy w Busku - Zdroju, mogą skorzystać z nowej formy wnoszenia opłat w Strefie Płatnego Parkowania, przy pomocy telefonów komórkowych. W tym dniu w mieście uruchomione zostały jednocześnie Systemy moBILET oraz Pango.

moBILET oraz Pango stanowią wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletu parkingowego. Daje to kierowcy możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie, bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup.

Zobacz

System jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych, zarówno dla numerów z abonamentem jak i na kartę. Wszystko czego potrzebuje użytkownik, to telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu.

Aby korzystać z wybranego systemu płatności należy pobrać aplikację ze strony www.mobilet.pl, www.pango.pl lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji, doładowanie konta dowolną kwotą i już możemy kupować bilety.

Następnie, w zależności od wybranego systemu płatności, należy oznaczyć pojazd naklejką (logo) Pango lub moBILET. Identyfikator można pobrać ze strony internetowej Pango, natomiast winietę ze strony internetowej moBILET. Naklejki oraz logo firm można również odebrać w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku – Zdroju (w pokoju dla interesantów, przy bocznym wejściu do budynku).

Zobacz

Dzięki intuicyjnej obsłudze, zakup jest bardzo prosty. W celu opłacenia postoju w strefie, po zaparkowaniu należy uruchomić aplikację, wybrać „Parkowanie”, a następnie miasto, numer rejestracyjny, czas postoju i potwierdzamy zakup.

Po zatwierdzeniu wybranych parametrów system łączy się z serwerem za pomocą Internetu, a my otrzymujemy aktywny bilet, który jest potwierdzeniem prawidłowo wniesionej opłaty.
System nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach www.mobilet.pl oraz www.pango.pl.

Źródło: busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (6)
     

(2020-12-10 11:02:14)

Pod Kolporterem na Poprzecznej samowolka, na miejscach dla inwalidów parkują ludzie pełnosprawni fizycznie acz nie psychicznie, włącznie z miejscem dla dostawcy nie wspominając o chodnikach.Syf i bajzel a straż miejska wozi się samochodem z miejsca na miejsce a miasto zarasta brudem.Co z HEBE zawalony chodnik i nie raz cofają i jadą po pieszych .Inwestycje a ładu na chodnikach nie ma .Wstyd.

mobi i pango (2020-12-09 07:59:59)

można sobie na stronach stronach w jakich miastach działa.

dokładnie (2020-12-08 23:26:31)

Mobi parking jest we wszystkich dużych miastach, skąd w Busku taki wynalazek, którego nie ma nigdzie....

oo7 (2020-12-08 20:14:46)

W rynku, koło Rossmana i koło ZUSu, jest nieprawidłowe oznakowanie i nie powinni pobierać opłat. Miasto robi to nielegalnie.

jac (2020-12-08 18:59:51)

a gdzie bardzo popularny mobi parking ?

Mieszkaniec (2020-12-08 17:17:05)

W końcu! Jeśli posiadacie konto w PKO BP to można płacić aplikacja iko

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry