swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

XXIV Otwarty Puchar Polski Wushu

Dodane: Marta Data: 2020-12-08 09:48:46 (czytane: 14238)  Wersja do druku

W dniach od 4 do 6 grudnia 2020 na hali sportowej COM-COM ZONE w Krakowie przy zachowaniu wszystkich wymogów epidemiologicznych odbył się XXIV Otwarty Puchar Polski Wushu.

Głównym organizatorem zawodów był Michał Adamowicz lider Krakowskiej Szkoły Wushu Sportowego oraz Polski Związek Wushu. Zawody zgromadziły 150 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali tylko w formach sportowych i tradycyjnych z podziałem na grupy wiekowe.

 Zobacz

Buski Klub Kung-fu Yantai w tym ostatnim starcie tego dziwnego 2020 roku reprezentowało trzech zawodników. W kategorii form historycznych tzw północnych (15-17 lat) złoty medal wywalczył Konrad Gołuzd. W tej samej kategorii wiekowej 4 miejsce zdobyła Wiktoria Motyka.

Zarówno Konrad jak i Wiktoria musieli zadowolić się czwartymi miejscami w formach z bronią krótką (Wiktoria biangun  a Konrad szabla dao) - naprawdę niewiele zabrakło zdecydowały setne punktacji sędziów. Srebrny medal w konkurencji seniorów w formach ręcznych północnych zdobył Tomasz Roszkowski.

- Dziękuję wszystkim  rodzicom, wspaniałym  ludziom, którzy nas wspierają od samego początku a szczególnie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach… Dziękuję wam moi drodzy uczniowie, zawodnicy –,,Kto sam siebie pokona, jest największym wojownikiem…” teraz czekają nas nowe wyzwania – Tak podsumował start swoich zawodników, uczniów  Andrzej Cupryjak-Socha

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2020-12-08 12:33:13)

Gratulacje dla zawodników i trenera. Już sam udział w zawodach czyni z was zwycięzców :)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry