swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie

Dodane: Marta Data: 2020-11-28 10:13:01 (czytane: 15106)  Wersja do druku

Na zakończenie jesieni uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju im. Krzysztofa Pendereckiego przygotowali znany i lubiany utwór Magdy Umer "Koncert jesienny na dwa świerszcze".

Zapraszamy do wysłuchania w całkiem nowej aranżacji utworu, który już nie raz poprawiał nam jesienny humor.  W wykonaniu:

Zespół wokalny: Amelia Kępa, Anna Zoch, Dominika Kostek, Jakub Styczeń, Blanka Wiewióra, Julita Majchrzyk, Natalia Kowalska, Zofia Wróblewska, Kacper Babiarz

skrzypce: Emilia Głobińska, Julia Korepta,
wiolonczela: Magda Sikorska,
flet: Jarosław Wanecki,
opracowanie: Paweł Korepta

Zobacz

Za naszym oknem pada deszcz
Na piecu skrzypce stroi świerszcz
Dziewczyny płaczą, bo skończyło się już lato
I tylko słychać gdzieś

Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
W ogrodzie zasnął pod gruszą chochoł
I śni o pięknej dziewczynie
A Strach na wróble przydrożne wierzby liczy
Tańcząc na miedzy w objęciach polnej myszy

Koncert koncert koncert
Jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
Koncert, co z babim latem odpłynie

Pnie drzew pokryły się dawno mchem
Wiatr rozwiał jeszcze jeden dzień
A na ścierniskach pozapalały się ogniska
W oddali snuje się
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
W ogrodzie zasnął pod gruszą chochoł
I śni o pięknej dziewczynie
A Strach na wróble przydrożne wierzby liczy
Tańcząc na miedzy w objęciach polnej myszy

Koncert, koncert, koncert
Jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
Koncert, co z babim latem odpłynie

Wywietrzał dawno zapach żniw
Szczelnie zamknięto wszystkie drzwi
Ludzie czekają może już jutro będzie biało
Pod piecem cicho brzmi
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
Uciekł na drogę pokochał wierzbę
I nagle gdzieś się rozpłynął
A strach na wróble leży samotny w polu
Mysz go rzuciła uciekła do stodoły
Koncert, koncert, koncert
Jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
Dziś ze świerszczami zasnął już na zimę ...

Muzyka: Krzysztof Knittel
Słowa: Wojciech Miżyński

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry