swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

11 listopada w czasie pandemii

Dodane: Marta Data: 2020-11-12 10:20:08 (czytane: 18508)  Wersja do druku

Władze samorządowe uczciły 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Zobacz

Tegoroczne uroczystości z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną były bardzo skromne, ograniczone do mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju w której uczestniczyli Jerzy Kolarz Starosta Buski, Robert Burchan Przewodniczący Rady Miejskiej, Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Michał Maroński Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz przedstawiciele służb mundurowych.

 Zobacz

Zobacz

Po odprawionej liturgii władze samorządowe w imieniu mieszkańców złożyły wiązanki pod pomnikami przy budynku Galerii Sztuki BWA ,,Zielona” na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Zobacz

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa obchody nie odbyły się tak jak zazwyczaj: nie było mieszkańców ani uroczystej oprawy – pocztów sztandarowych, orkiestry dętej czy występu mażoretek.

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

patrioci (2020-11-20 00:11:18)

Oj tak,oj tak.Narodowy taniec na narodowe święto,bo z tymi mażoretkami to jakiś nieprzemyślany niewypał .To nie Francja a Polska.a poza tym żadnego efektu oprócz drogich strojów

ewa,eela,ola (2020-11-19 23:09:40)

jakby nie było pandemii to ten widok przesłoniłby siarczysty pięknie wykonany przez dzieciaki w zeszłym roku mazur.W tych białych strojach,ach

:) (2020-11-17 09:41:57)

po co takie zdjęcia? Bóg was nie zobaczył? fotografii potrzebuje? dobrze,że gęby zasłonięte. bo niemiło byłoby patrzeć ... pomarszczone, opatrzone. nieprzyjemny widok.

(2020-11-15 23:36:11)

Nie tak dawno był artykuł pt.: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?I co? Na Najbliższej Sesji Rady Miasta, 26 listopada, ma być podjęta uchwała DAJĄCA ZGODĘ na ta inwestycję!!!

jan (2020-11-15 22:54:19)

Do eH!De. Co tam aleja w liściach z poślizgiem i złamana 1 ręka.A gdyby pan tańczył energicznego mazura na tych wertepach po wyciętym drzewie przed pomnikiem Kościuszki?!A dzielne dzieci dokonały tego. Mimo stresu,bo,,Ostatni mazur,, był najważniejszym i najlepszym punktem programu,doszedł strach przed niebezpieczeństwem.I dzięki Bogu nie było złamanych kilku nóg

niewesoły (2020-11-14 17:00:37)

A pod artykułem o delegacji od Cieślaka blokada komentarzy.1. Maciej Gawin, 2. Elżbieta Śliwa, 3. Wojciech Radomski. Działacze społeczni:1. Bernard Oziębły,2. Piotr Łojek,3. Magdalena Konieczna-Różycka.Same gwiazdy!

zzz (2020-11-13 08:20:41)

Pięknie

xds (2020-11-12 22:29:08)

czas niezalezny od nas. obchody w Busku byly zawsze pieknie obchodzone. czas pandemii niezalezny od nas. niestety wyzwala w ludziach stres, stach i agresję. trzymamy kciuki za lepszy czas bez pandemii

(2020-11-12 16:36:25)

jeżeli Pan doznał urazu przez zaniedbanie właściciela posesji a w tym wypadku jest starostwo to trzeba wystąpić o odszkodowanie.

eH!De (2020-11-12 11:27:50)

Jaka Aleja była wczoraj czysciutka! Komunalka już od 6 rano jeździła i pucowała Aleję z liści. Coby elegancko na zdjęciach wyglądała. Szkoda że kilka dni wcześniej nie zebrali tych liści. Wtedy bym się nie poślizgnął na nich i nie złamałbym ręki.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry