swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Konferencja prasowa radnych i działaczy społecznych na temat podwyżki opłat za śmieci (video)

Dodane: Marta Data: 2020-09-15 14:51:23 (czytane: 24651)  Wersja do druku

Na konferencji prasowej w Dobrowodzie, Maciej Gawin (radny sejmiku), Magdalena Konieczna-Różycka (radna rady miejskiej) oraz Paweł Wilk i Paweł Gładkiewicz (działacze społeczni) spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów w celu nagłośnienia problemu kolejnej podwyżki cen za śmieci.

Przedstawiciele mieszkańców gminy Busko-Zdrój podkreślają, że problem śmieciowy w gminie nie zostanie rozwiązany poprzez kolejne podwyżki cen. Raczej widzą rozwiązanie w zmniejszeniu ilości generowanych śmieci.

Zobacz

Jak podkreśla radna Konieczna-Różycka - "Odpady powinny być segregowane, poddawane recyklingowi i odzyskowi. Resztę, których nie da się powtórnie przetworzyć powinno się składować na wysypiskach. W gminie Busko-Zdrój ta sytuacja jest odwrócona, przede wszystkim składuje się odpady, które w efekcie wywożone są na wysypisko do Rzędowa".

 Zobacz

Dotychczasowe ceny wynosiły 14,50 zł miesięcznie za odpady segregowane i 29,00 zł za odpady niesegregowane. Od 1 października 2020r. ceny będą wynosić odpowiednio 21,50 zł oraz 43,00zł.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z konferencji, która odbyła się 14 września br. przed składowiskiem odpadów komunalnych w Dobrowodzie.

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

(2020-09-15 21:15:25)

Czyli czteroosobowa rodzina będzie płacić 1032 zł za wywoź śmieci w ciągu roku. :) No jak widać burmistrz gminy i prezes mpgk ogarniają temat organizacyjnie i wiedzą jak sprawić prezent mieszkańcom miasta i gminy. ;) To już tak z wyprzedzeniem na mikołaja i gwiazdkę?

Olo (2020-09-15 19:00:12)

Widać że władze Buska mają głęboko w.... mieszkańców. Ważne aby było na podwyżki dla pracowników UMiG oraz dla Komunalki.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry