Dodane: Marta Data: 2020-09-15 14:51:23 (czytane: 24652) 
Na konferencji prasowej w Dobrowodzie, Maciej Gawin (radny sejmiku), Magdalena Konieczna-Różycka (radna rady miejskiej) oraz Paweł Wilk i Paweł Gładkiewicz (działacze społeczni) spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów w celu nagłośnienia problemu kolejnej podwyżki cen za śmieci.
Przedstawiciele mieszkańców gminy Busko-Zdrój podkreślają, że problem śmieciowy w gminie nie zostanie rozwiązany poprzez kolejne podwyżki cen. Raczej widzą rozwiązanie w zmniejszeniu ilości generowanych śmieci.
Jak podkreśla radna Konieczna-Różycka - "Odpady powinny być segregowane, poddawane recyklingowi i odzyskowi. Resztę, których nie da się powtórnie przetworzyć powinno się składować na wysypiskach. W gminie Busko-Zdrój ta sytuacja jest odwrócona, przede wszystkim składuje się odpady, które w efekcie wywożone są na wysypisko do Rzędowa".
Dotychczasowe ceny wynosiły 14,50 zł miesięcznie za odpady segregowane i 29,00 zł za odpady niesegregowane. Od 1 października 2020r. ceny będą wynosić odpowiednio 21,50 zł oraz 43,00zł.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z konferencji, która odbyła się 14 września br. przed składowiskiem odpadów komunalnych w Dobrowodzie.
/red/
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (32) |
ab (2020-09-19 23:46:00)
rację ma bob!
do Bob (2020-09-19 21:16:39)
Ale ten typ coś zaczął robić.Od jego spodni odczep się bo jesteś niegodzien.On ci nie zagląda do rospoka i nie zarzuca ,że jesteś skarlały kurdupel.
xyz do 123 (2020-09-19 20:06:24)
to co widzisz to jak piszesz są odpady przygotowane do transportu i według mnie nie są one wyselekcjonowane czy wysegregowane gdyż pakiety są wielokolorowe a wiele firm płaci jeśli dostarcza się wyselekcjonowany kolorystycznie materiał podobnie z szkłem.Chyba że się mylę
ktosiu (2020-09-18 21:33:35)
Dzieje się....
mieszkaniec gminy (2020-09-18 17:10:08)
dlaczego Państwo nie wspomnieli o pasztecie jaki upiekł rząd podwyższając opłatę za 1 tonę śmieci jaką samorządy odprowadzają do Urzędu Marszałkowskiego z 24 złotych w 2017 roku do kwoty 270 złotych w 2020 roku - rekord świata opłata wzrosła 11-krotnie. Dlaczego rząd nie wprowadził obowiązku używania opakowań szklanych dla producentów artykułów mleczarskich, kiedyś mleko, śmietana, maślanka, kefir były w opakowaniach szklanych. Podobnie z opakowaniami napojów, soków, itp. Zamiast tego podwyższono cenę reklamówki z 20 do 80 groszy. Nie wspomnę o piwie i wińsku w plastikach. Od czasu gdy Chiny zaprzestały importu plastiku i papieru jest problem ze śmieciami w całej Europie. Dać producentom 2,3 lata na odejście od plastiku i będziemy płacić mniej. Nałożyć na sklepy obowiązek przyjmowania opakowań szklanych. Do władz miasta i gminy: kontrolować segregację śmieci, zwłaszcza mieszkańców bloków, tego się nie robi bo i po co, łatwiej dowalić wszystkim. W Krakowie na terenie jednej ze wspólnot mieszkaniowych widziałem naklejone na pojemniki nalepki z napisem: śmieci niezgodne z deklaracją i te śmieci nie zostały zabrane, albo płacić albo segregować.
Bob (2020-09-17 23:03:18)
Czuje się dumny, że typ z kompetencjami „chorego” mnie reprezentuje. Nawet mnie jego za długie bazarowe spodnie nie rozśmieszają. Może i na codzień mało mówi i mało robi ale to zaleta, bo jak się nie ma nic do powiedzenia i nic do roboty to po co się błaźnić. A to że kiedyś nalewał paliwo na stacji benzynowej to żadna Ujma, robił to perfekcyjnie, zawsze był ubrany w ciuchy robocze, I nigdy nie był pijany. Bohater na miarę swoich możliwości.
gość (2020-09-17 14:26:48)
mam przed sobą decyzję opłat za śmieci na rok 2020 uchwała rady miejskiej nr.XVI/182/2019, która to uchwała podaje koszt za wywóz śmieci. i tam jest podane kwota, którą muszę zapłacić do 15.10.2020.Czy debi...e z rady nie mogli poczekać z podwyżką od nowego roku? to jak mam płacić?po staremu, po nowemu?
Gdyby wszystko było dobrze zorganizowane to nie zostawiłaby nikt śmieci po rowach. Były już przykłady że coś takiego się nie opłaci. Wszystko musi mieć ręce i nogi i chęci.
Dlaczego radna (2020-09-17 13:16:34)
Dlaczego radna Konieczna nie odezwała się słowem na sesji?
Może nie wszystko to załatwi, ale..... będąc w Chorwacji trafiłem na dyskont spożywczy chyba LIDL lub Kaufland mniejsza z tym ale tam ludzie z samochodów nieśli worki z butelkami bo zaraz za wejściem była maszyna która przyjmowała butelki szklane i plastikowe wystawiając kwit na zakupy w danym sklepie.Może władze tu winny kłaść nacisk .
Rodowity (2020-09-17 09:34:27)
Do poniżej.Myślę że wtedy znów niektórzy "śmieciarze" robili by wysypiska w rowach,czy lasach,a tak jest względnie czysto.A że drogo to fakt.Nie tędy droga" rado" miejsko-gminna.
Kiedyś jak nie było obowiązku opłaty za śmieci można było oddać na łagiewnickiej plastik, szkło. Jeszcze papier toaletowy dawali za to. Dostawało się kwit i przedstawiało potem w razie kontroli. Więc zamiast mówić że nie ma kto tych surowców brać może pójść tą drogą-zmniejszyloby to koszty wywozu , musiałby każdy oddać okazac się kwitem. Napewno można by znaleźć na to jakiś sposób. Chęci, chęci i jeszcze raz chęci. Jak niema akcji to i brak reakcji.
123 (2020-09-17 07:13:40)
Ale przeciez na drugim zdjeciu za ich plecami widac wyraznie wysegregowane smieci przygotowane do transportu
Do poniżej (2020-09-16 23:30:38)
Walczyć? Zwołujac jakąś śmieszną konferencje po tym jak uchwała zapadła? Motywację? Chyba chęć zemsty. Na tym daleko nie zajadą, tym bardziej że sami innym też zdążyli już zaszkodzic. Żenująca tzw opozycja.
Sceptyk (2020-09-16 21:31:29)
Najlepiej siedzieć cicho i czekać aż was sikora i spółka ogołocić że wszystkich pieniędzy pod pozorem śmieci itp.Z tym mantyka i cynikiem mogą walczyć skutecznie ludzie którym zaszkodził bo mają motywację osobiste,na radnych cwiercinteligentow bym nie liczył:-)
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.