swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce

Dodane: Marta Data: 2020-09-08 12:32:59 (czytane: 12960)  Wersja do druku

Bardzo dobrze spisali się młodzi lekkoatleci buskiego klubu Słoneczko w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w lekkiej atletyce juniorów i juniorów młodszych.

 Zobacz

Z zawodów w Kielcach lekkoatleci przywieźli trzy medale:  2 złote krążki i jeden srebrny. Oprócz dorobku medalowego lekkoatleci pobili rekordy życiowe i plasowali się na czołowych miejscach, tuż za podium.

Medale dla barw Słoneczka zdobyli :

  • Izabela Sala w skoku w dal z nowym rekordem życiowym 5,30m (5,17)
  • złoty sztafeta 4 x 100 m w składzie Izabela Banaś Izabela Sala, Anna Kawecka, Julia Molendowska
  • srebrny Natalia Boboń w rzucie oszczepem.

    Zobacz

    Zobacz


Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy, poprawiając swoje rekordy życiowe:

  • Anna Kawecka w biegu na 400m 64:44
  • Tatiana Parada na dystansie 400m 73:04
  • Filip Podolski na 200m 30,41
  • Dawid Banas na 400 m 57: 39
  • Julia Molendowska na 200m 29:38
  • Izabela Banaś na 200m 30:69
  • Natalia Boboń na 200 m 30:98 oraz
  • Izabela Sala w pchnięciu kula – 8,31m

Wojewódzkie mistrzostwa w Kielcach  stanowiły zarazem kwalifikację do Mistrzostw Polski w kategorii U 18 , które odbędą się w dniach 18-20 września w Radomiu. Barw buskiego klubu Słoneczko na tych mistrzostwach  broniła będzie juniorka młodsza Izabela SALA.

 

Wszystkim Gratujemy i trzymamy kciuki za Izę Sale na mistrzostwach Polski.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry