Dodane: Marta Data: 2020-08-04 17:02:19 (czytane: 21691) 
W sobotę, 01.08.2020, na boiskach do siatkówki plażowej w Busku-Zdroju w ramach II Turnieju Par Mieszanych w siatkówkę plażową BOSiR Arena Cup rywalizowało ze sobą 16 par mikstów z całego województwa świętokrzyskiego.
Podczas turnieju nie zabrakło emocji i walki do ostatniego punktu. Do turnieju zgłosiło się 5 par z Buska i 11 z całego województwa świętokrzyskiego. Gościliśmy między innymi zespoły z Kielc, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego.
Turniej został rozegrany na boiskach do siatkówki plażowej na terenie Skateparku. To właśnie tam od godzin porannych mogliśmy być świadkami sportowych zmagań siatkarek i siatkarzy.
Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Spotkania charakteryzowały celne, przemyślane ataki i bardzo dobra gra w obronie. Niejednokrotnie wymiany trwały bardzo długo i dopiero niewielki błąd decydował o tym, kto zdobędzie punkt.
W wielu meczach, jedynie tie-break był w stanie rozstrzygnąć, która para jest tą lepszą. Mimo walki do końca, 3 pary z Buska, już po 2 rundzie musiały pożegnać się z turniejem. W walce pozostały 2 pary z naszego miasta: Natalia Skrzypek/Paweł Pacholec i Klaudia Drozdowska/Michał Juszczak. Skrzypek/Pacholec odpadli po zaciętej walce w 3 rundzie natomiast Klaudia i Michał dotarli do półfinału i meczu o 3 miejsce.
Mecz o 3 miejsce był tym najtrudniejszym dla ostatniej pary z Buska w turnieju, szczególnie dla Michała. Po wycieńczającym półfinale, pojawiły się problemy z nogą, które spowodowały, że był potrzebny czas techniczny. Po rozmasowaniu i schłodzeniu obolałego mięśnia Klaudia i Michał wrócili do walki o brąz. Jednak Oliwia Lewińska wraz z Arkiem Siwcem nie dawali złudzeń co do tego, kto będzie cieszył się z 3 miejsca. Bardzo dynamiczne ataki i momentami wręcz instynktowna gra były skutecznymi argumentami wobec naszej pary, która ostatecznie musiała uznać wyższość zespołu z Ostrowca i zadowolić się 4 miejscem.
Do rozegrania pozostał tylko wielki finał, który okazał się świetnym pokazem siatkówki plażowej
w wykonaniu par: Zuzanna Urbańska/Maciej Kosowski i Katarzyna Kozieł/Artur Dudek. W tym meczu nie było miejsca na pomyłki. Każda akcja kończyła się albo spektakularnym atakiem, albo zapierającą dech w piersiach obroną. Nie zabrakło też uważnej obserwacji i mądrej gry kiwką. Szczególnie górowali tutaj Maciej i Zuza, którzy potrafili narobić nie lada kłopotów swoim przeciwnikom celnym pokey. Za to Katarzyna i Artur odznaczali się kolejno bardzo celnym dograniem i bardzo silnymi atakami, które naprawdę robiły wrażenie. Jednak jak to w sporcie bywa, zwycięzca mógł być tylko jeden i ostatecznie po złoto sięgnęła para z Ostrowca: Zuzanna Urbańska/Maciej Kosowski.
Głównymi organizatorami turnieju był Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji z p.o. dyrektora Robertem Dąbalem na czele oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój reprezentowany w tym dniu przez swojego zastępcę, Michała Marońskiego, który poprowadził zarówno otwarcie, jak i zakończenie turnieju, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy zadbali o nagrody w postaci piłek, pucharów, medali, a także przygotowanie całej infrastruktury. Nie zapomniano także o najmłodszych, na których czekały atrakcje w postaci dmuchanego zamku ze zjeżdżalnią oraz placu zabaw. Spragnieni kibice mogli skorzystać z mini sklepiku przygotowanego przez pracowników BOSiR. Za system rozgrywek i sprawny przebieg całych zawodów odpowiedzialny był Radosław Sędzielewski, nauczyciel w-fu i trener kobiecej drużyny siatkarskiej EkoEnergia Polska KS Arena Busko.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do zorganizowania „II Turnieju Par Mieszanych BOSiR Arena Cup”.
Klasyfikacja końcowa:
1. Zuzanna Urbańska/Maciej Kosowski
2. Katarzyna Kozieł/Artur Dudek
3. Oliwia Lewińska/Arek Siwiec
4. Klaudia Drozdzowska/Michał Juszczak
5-6. Agnieszka Sobura/Filip Fortunka
5-6. Maria Mazur/Hubert Szcześniak
7-8. Weronika Reczyńska/Dominik Sochacz
7-8. Dominika Łękawska/Karol Duda
9-12. Iwona Góra/Albert Pawłowski
9-12. Agnieszka Pięta/Sebastian Maj
9-12. Natalia Skrzypek/Paweł Pacholec
9-12. Kinga Piotrowska/Michał Kroć
13-16. Marlena Kaczor /Tomek Opozda
13-16. Agnieszka Wach/Oskar Lotka
13-16. Martyna Staworzyńska/Marek Baran
13-16. Małgorzata Wilk/Konrad Stępień
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (2) |
Marta945 (2020-08-11 21:50:37)
Oglądałam ten turniej i poziom był bardzo niski mimo tego żadna drużyna z Buska grając na własnym podwórku nie pokazała nic specjalnego. Drużyny z Buska muszą się jeszcze wiele nauczyć bo narazie to amatorka totalna. Takie wyniki to wstyd dla buskiej siatkówki. Busczan czeka jeszcze ogrom pracy bez tego nic z tego nie bedzie. Pozdrawiam.
Tarantula91 (2020-08-11 21:42:48)
Widać po wynikach, że drużyny z Buska zaprezentowały się bardzo słabo co świadczy o ich umiejętnościach, może jest to spowodowane pandemią koronawirusa, lecz taki wynik to wstyd i totalna amatorka.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.