swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Krótka kariera w roli kuriera

Dodane: Marta Data: 2020-06-08 14:49:27 (czytane: 14646)  Wersja do druku

5 lat pozbawienia wolności grozi 21- latkowi, który został w sobotę zatrzymany na terenie powiatu pińczowskiego.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach ustalili, że mężczyzna ten był zatrudniony w firmie kurierskiej i nie rozliczył się ze swoim pracodawcą z pieniędzy i przesyłki. Zatrzymany przywłaszczył ponad 6 000 złotych oraz jedną przesyłkę.

Rozwiązanie tej sprawy nastąpiło błyskawicznie. W sobotę około godziny 13 do komisariatu w osiedlu Na Stoku zgłosił się przedstawiciel jednej z firm kurierskich. Poinformował on stróżów prawa, że 21- letni pracownik przedsiębiorstwa najprawdopodobniej przywłaszczył pieniądze oraz przesyłkę. Kurier odebrał paczkę od 28- letniej kielczanki, pobrał także pieniądze w kwocie ponad 6000 złotych, ale nie rozliczył się. Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach ustalili, że nieuczciwy pracownik jest mieszkańcem powiatu pińczowskiego. Mundurowi nawiązali kontakt z miejscowymi funkcjonariuszami, którzy zatrzymali 21- latka. Pińczowscy policjanci zabezpieczyli także 4200 złotych w gotówce oraz artykuły, które kurier już zakupił za przywłaszczone pieniądze. Odzyskana została także nierozliczona paczka. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został doprowadzony do kieleckiego komisariatu i usłyszał zarzut.

Tym samym trwająca 2 tygodnie kariera w roli kuriera została przerwana. W zamian za to 21- latek rozpoczął swoją kryminalną kartotekę. Sposób, w jaki potraktował swojego pracodawcę może go drogo kosztować. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Adolf (2020-06-08 15:04:22)

I znowu ten pińczów.Powinni zaorać tych dzikusów.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry