swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Dodane: Marta Data: 2020-05-12 15:27:19 (czytane: 13346)  Wersja do druku

Szybkie działania jędrzejowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 45-latka podejrzanego o włamanie do jednego ze sklepów mięsnych w Jędrzejowie.

Sprawca wybił szybę i dostał się do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży wyposażenia sklepu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Chwilę po godzinie 22:00 w poniedziałkową noc, policjanci z jędrzejowskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów mięsnych na terenie Jędrzejowa. Sprawca wybił kamieniem szybę w witrynie, po czym dostał się do środka. Gdy policjanci dojechali na miejsce, złodzieja już nie było. Natychmiast, więc rozpoczęli sprawdzanie okolicznych terenów.

 Zobacz

Chwilę później, w zaroślach zauważyli ubranego na ciemno mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać. W pewnej momencie uciekający odrzucił czarny worek oraz trzymany w dłoni przedmiot, a następnie udał się w kierunku jednej z głównych ulic Jędrzejowa. Tam czekał już na niego patrol kryminalny, który po krótkim, pieszym pościgu zatrzymał włamywacza. 

 

Zobacz

Okazało się, że łupem złodzieja padła maszynka do mielenia mięsa oraz topór rzeźnicki. Wartość skradzionych przedmiotów, oszacowano na kwotę 1650 zł. Odzyskane wyposażenie wróciło do właściciela sklepu.

Zobacz

Zobacz

Zatrzymany 45-latek był nietrzeźwy i miał blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że jest poszukiwany za kradzieże z włamaniem do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Za popełniony czyn, o który jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:  KPP w Jędrzejowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry