swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

'Czekamy na Was'. Prezentacja Muzeum Wsi Kieleckiej w ścisłej czołówce ogólnopolskiego konkursu

Dodane: Marta Data: 2020-05-12 14:46:34 (czytane: 18437)  Wersja do druku

Spot filmowy, promujący Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, przygotowany przez Oddział Informacji, Telewizji i Wydawnictw Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego, zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej „Czekamy na Was”, został zauważony oraz doceniony.

Kapituła konkursowa umieściła naszą realizację w gronie 5 wyróżnionych.

Konkurs POT miał przypomnieć turystom, że mamy w Polsce wiele atrakcyjnych miejsc i zabytków, które cierpliwie “czekają” na powrót ich fanów, wiernych przyjaciół, odwiedzających. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować krótkie filmiki, w ciekawy sposób zachęcające Polaków do przyjazdu.

Do udziału w konkursie zaproszono podmioty uhonorowane Certyfikatem POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny lub tytułem Najlepszej Europejskiej Destynacji Turystycznej EDEN (turystyka zrównoważona). Filmiki zgłaszać mogli także laureaci projektu Polskie Marki Turystyczne czy konkursu „Na Wsi Najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”.

Wśród 50 filmów promocyjnych znalazł się także nasz materiał. Film, pokazujący urodę Parku Etnograficznego w Tokarni Muzeum Wsi Kieleckiej, jury konkursowe zakwalifikowało do piątki najlepszych zgłoszeń.

Turyści już mogą osobiście podziwiać uroki niektórych miejsc, będących bohaterami nagrodzonych filmów. Do przyjazdu namawia również Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i jego pracownicy. Warto przyjechać i osobiście poznać walory tego miejsca. Osobiście – lub oglądając film.

Zapraszamy!

źródło: swietokrzyskie.pro

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry