Dodane: admin Data: 2020-04-19 15:39:57 (czytane: 19562) 
Po wykryciu koronawirusa u lekarki pracującej w buskim szpitalu, od pracowników szpitala z dyrektorem Grzegorzem Lasakiem na czele pobrano wymazy w kierunku Covid - 19. Znamy już pierwsze wyniki.
"Dostałem przed chwilą informację, że 5 osób z pracowników szpitala, którym pobierano w piątek wymazy ma wyniki ujemne. W tej grupie jestem i ja" - czytamy na profilu społecznościowym Grzegorza Lasaka- dyrektora buskiego ZOZ
W piątek 17 kwietnia pielęgniarki buskiego szpitala pobrały materiał do badań od licznej grupy pracowników ZOZ.

"To jest prawdziwe bohaterstwo, nie puste gadanie, czy pisanie bzdur na internetowych forach. Nie mamy lekko, walczymy, musimy sobie poradzić, musimy to przetrwać" - pisał na na swoim profilu FB Grzegorz Lasak.
Dyrektor dziękował całemu personelowi szpitala, wszystkim pracownikom, którzy na co dzień, czynnie walczą na froncie zmagań z pandemią.
"Oczekując na wynik, człowiek jest nastawiony na najgorsze. Wracam jutro do pracy i mam nadzieję, że wyniki pozostałych pracowników będą ujemne i także oni, szybko do nas dołączą. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie" - dodał dyrektor Lasak.
Trzymamy kciuki i wierzymy, że pozostałe próbki również dadzą wynik ujemny.
/red/
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (44) |
xyz (2020-04-20 19:21:33)
A na stronie szpitala cenzura zero informacji o czym kolwiek a jak już są to same pochlebne.
Zzz (2020-04-20 15:55:09)
olu sama pobaw sie pod kolderka bo widac ze ci teko brak
Xyz (2020-04-20 15:31:06)
do jadzisyn i dobrze ze nie znasz bo bus zaraz podpirdolil pa
JADZISYN (2020-04-20 15:17:22)
A któż to jest za osoba ten XYZ bo nie znam.
Xyz (2020-04-20 14:25:06)
z pania asia konczylam lo koscciuszki w busku wiec ja troche znam plus praca a czego mam jejzazdtoscic ofpisz bo ka nir mam powofow do zazdrossci ani ladniejsza ani madrzejsza mawt nie bogatsxa
Xyz (2020-04-20 14:17:22)
Zazdrosnica sluchaja tez jestem zgrabna i wymgladam 10 latmlodziej niz pani asia Nnie chodzi mi relacje poza praca na to mam wyrabane ale w pracy obowiazuja procedury a lasak nie jest w moim typie nswet za profity mam to w dupie jak mnie zwolni to spotkamy sie.w sadzie a on jeszcze taz pofkreslam na kearantanne jak wszyscu bowimien byc i nie zaklebnujecie mnie prace znajde wszedzie broncie dalej braku profezjonaliu ale nir zwalajcie zakazen w szpitalach na wsxystkich ptacownikow bo pol godzinie w profesjonalny ubraniu sie plywa niech pani asia zrobi rachuek sumienia a pan lasak idzie na kwarantanne jesli mu Zalerzy ns personelu i pacjetach
Jadzia zazdrośnica xyz (2020-04-20 13:44:14)
Przestań Jadzia jątrzyć bo wiemy że nie lubisz pani doktor.
Xyz (2020-04-20 13:26:13)
a pan dyrektor powinien isc na 2 tygodniowa kwarantanne wedlug swiatowej opini wirusologow w miare miarodajny test to to okolo 6 7 dni po co przychodzi lasak do pracy bez kwRsntanny aby zarazac innych a co z jego sekretarka kiedy konczy izolacje
Xyz (2020-04-20 13:10:57)
pani olu akurat e czwartek pani asia byla u dyrektora na kawie i chodzila po calym szpitalu majac kotakt zchorym na covid 19 byla uba rana nie tak jak wymagaja procedury ochronny fartuch obciela do dlugosci spodniczki mini maski nie miala bo ni pasuje rekawiczkami rzucalachyba chodzilo o hybnychnyrydy byla totalnie niezabezpieczona sama sie poprosila o covid 19 narazajac przy tym caly personel byla na izbie pa pN durektor na kwarrzyjec w dwoch okoliczych poz jak i w busku pracmaowala w nocej i swiatecznej opiece lekarzu pakosinski nienazywaj tego hejtem na kolezanke z pracy to sa fakty na jej glupte jej iq to ponizej zera po pracy niech chodzi z golym tylkiem ale w pracy ma przestrzegac procedur
xyz (2020-04-20 12:52:02)
Info z echa ponoć słowa pana dyrektora -Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Lasak ostro komentuje obecną sytuację w Polsce. W mediach społecznościowych apeluje o obowiązkowe testy dla mieszkańców kraju, samokontrolę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz o powrót do "normalności". A tak ma wyglądać samokontrola według pana dyrektora-Samokontrola Polaków, w przypadku niepokojących symptomów chorobowych, dopiero izolacja i leczenie, a po terapi powrót do aktywnego życia zawodowego-No to wiemy kto zastosował takie a nie inne procedury w przypadku pana dyrektora czyli samego siebie. Przecież nie miał objawów czyli nie jest chory,to po co go izolować, Pod publiczkę zrobiono przedwcześnie test który owszem dał wynik ujemy tylko teraz pytanie gdzie przestrzeganie zasad o których mówi pan dyrektor oraz obowiązujących nakazów a mianowicie masz potwierdzony kontakt z osobą zakażoną wirusem masz mieć kwarantannę 2 tygodniową.Test na dziś dzień nie daje 100% gwarancji, tym bardziej że jego skuteczność jest na poziomie 70%. W poniedziałek będzie wiadomo czy można wierzyć testom robionym przedwcześnie.
Do poniżej (2020-04-20 11:39:35)
A kiedy pani doktor Joasia była na kawie u dyrektora? No właśnie w czwartek rano...Olu, jesteśmy pielęgniarkami i widzimy co się dzieje w szpitalu. I coraz głośniej i częściej będziemy pisać co się tam wyrabia.
ola (2020-04-20 10:38:11)
Szef był w stałym kontakcie z lekarzami w tym z panią doktor. Termin czwartkowy jego akurat nie dotyczy ale innych pracowników tak. Oni mieli kontakt od czwartku dlatego czekają na wymazy. To proste o ile się logicznie pomyśli.
xyz (2020-04-20 09:59:52)
Olu jeszcze nie ulżyło, pisałem 4-5 dni i okazuje się że jestem w błędzie bo fachowcy twierdzą że " osoba przebywająca na kwarantannie powinna - o ile nie ma żadnych objawów - być badana dopiero w siódmej dobie odizolowania, co jest związane z czasem inkubacji wirusa. - Jeżeli wynik będzie negatywny, to nie ma powodów, żeby kogoś trzymać w kwarantannie - podsumowuje."
bul (2020-04-20 08:51:58)
Ola masz rację, lepiej wsadzić,, wirusa ''w ,,koronę ''i będzie radocha niż hejtować.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.