swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

W Busku-Zdroju powstanie izolatorium dla chorych na koronawirusa

Dodane: Marta Data: 2020-04-06 11:13:49 (czytane: 27317)  Wersja do druku

W województwie świętokrzyskim powstaną izolatoria dla osób zarażonych koronawirusem. Izolatoria to miejsca w których w szczelnej izolacji do zdrowia będą dochodzić pacjenci o łagodnym przebiegu choroby. Izolatoria powstaną w Busku Zdroju w Szpitalu Uzdrowiskowym "Krystyna"oraz w Starachowicach w hotelu "Senator".

krystyna.jpg

Izolatoria finansowane będą przez Narodowy Fundusz Zdrowia i powstają zgodnie z  Rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia.

W poniedziałek, 6 kwietnia przewidziano termin podpisania umowy na prowadzenie izolatorium w Busku-Zdroju. W Starachowicach stosowna umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu.

Osoby zarażone koronawirusem, które przechodzą chorobę łagodnie lub bezobjawowo a nie mogą przebywać w izolacji domowej będą pod stałą opieką personelu medycznego w wyznaczonych placówkach. Pacjenci izolatoria opuszczą dopiero po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testu na obecność koronawirusa.

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia pacjenci będą przewiezieni do szpitala w Starachowicach lub na oddział zakaźny. Takie działanie ma na celu odciążenia szpitali, gdzie będą przebywać osoby w stanie ciężkim i wymagające specjalistycznego sprzętu i opieki. W samym szpitalu uzdrowiskowym " Krystyna" przygotowano 300 miejsc dla pacjentów z województwa świętokrzyskiego. W starachowickim hotelu "Senator" jest  40 miejsc.

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

bardzo zła decyzja (2020-04-06 12:55:58)

Panie prezesie, czemu takie ryzyko u nas w mieście uzdrowiskowym ???

(2020-04-06 12:36:03)

Bardzo dobra decyzja!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry