Dodane: Marta Data: 2020-02-21 16:00:12 (czytane: 13445) 
Kierujący pojazdem dostawczym wykonuje manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka.
Tragedia wisi w powietrzu. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Nagranie z takim zachowaniem zawodowego kierowcy wraz z wnioskiem o ściganie wpłynęło do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju.
Prędkość, brawura, lekceważenie przepisów drogowych i lekkomyślność to prosta droga do wypadku, w którym ktoś może zostać ciężko ranny, a nawet zginąć. Szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych ponoszą osoby kierujące pojazdami ciężarowymi i zajmujące się zawodowo transportem osób. Coraz więcej użytkowników dróg korzysta z kamer rejestrujących swoje zachowanie na drodze, sposób jazdy innych kierowców, a także rowerzystów i pieszych. Coraz większa świadomość społeczna sprawia, iż ludzie będąc świadkami takich zdarzeń zgłaszają je, a kierujący ponoszą za swoje zachowanie karę.
Wczoraj do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zgłosiła się mieszkanka tego miasta, która przyniosła wstrząsające nagranie. Jak ustalili mundurowi, zdarzenie miało miejsce około godz. 10:15 w dniu 14 lutego br. Widać na nim, jak w miejscowości Skorzów w gminie Busku – Zdrój na drodze krajowej nr 73 kierujący pojazdem dostawczym chce wykonać manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tragedia wisi w powietrzu. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Zawodowy kierowca, a najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy jak niebezpiecznie się zachował.
Poszukujemy osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia jego przebiegu. Szczególnie o kontakt prosimy osoby mające w samochodzie zainstalowaną kamerę i które przejeżdżały w tym czasie drogą krajową nr 73 w gminie Busko – Zdrój. Można stawić się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju przy al. Mickiewicza 19 lub telefonować na całodobowe numery telefonów 41 378 92 00 i 112.
Przypominamy!
Jeżeli byłeś świadkiem niebezpiecznego zachowania innego uczestnika ruchu drogowego, nasz nagranie, możesz je przesłać na skrzynkę mailową: stopagresjidrogowej@ki.policja.gov.pl Zachęcamy, aby w celu wspólnego eliminowania agresji na drogach przesyłać lub zgłaszać takie zachowania. W ten sposób ostudzi się temperament kierujących lub też wyeliminuje się ich z ruchu drogowego dla bezpieczeństwa innych.
źródło: KPP Busko-Zdrój
Zobacz video: Kliknij
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (4) |
Łukasz Nowak (2020-02-26 16:17:07)
Zażądałem dziś od komendanta powiatowego podania do publicznej wiadomości danych wyłudzaczy w mundurach, którzy zostali nagrani, jak wmawiali kierowcy przejazd na czerwonym świetle.
Hah (2020-02-22 15:50:20)
Nowak już zamknij się.Obrażasz ludzi i piszesz jakieś nierealne pierdoły to nie dziw się że admini grupy usunęli ci posty
czemu nie ma art. o Buskim szpitalu ktory ma wypłacic 2000000zl i 11000 zl renty m-cz
Łukasz Nowak - CZY TO TEŻ USUNIECIE Z POLECENIA KOSINA? (2020-02-22 09:56:59)
Na jakiej podstawie prawnej został usunięty mój wpis na grupie o kontrolach drogowych, w którym opisywałem zachowania =pracusia= matusika na służbie? Kosin jest już u koryta 20 lat, a na stołku komendanta jest od 2006 roku: najpierw w Jędrzejowie, potem w Kazimierzy Wielkiej, a teraz w Busku. Pora na zmianę.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.