swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Skandaliczny stan techniczny autobusu

Dodane: Marta Data: 2020-02-20 12:02:01 (czytane: 14162)  Wersja do druku

W środę, 19 lutego br. policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju kontrolowali autokar, którym do Kielc na wycieczkę miała jechać młodzież szkolna. Mundurowi podczas kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości oraz zobaczyli metody usuwania usterek o których do tej pory nie mieli pojęcia.

Zamiast pojemnika z płynem do spryskiwaczy, wstawiona była 5 litrowa bańka z takim płynem, natomiast wycieki płynów eksploatacyjnych uszczelnione zostały pianką montażową. 63 – letniego kierowcę funkcjonariusze ukarali mandatem karnym. Zatrzymali także dowód rejestracyjny. Młodzież z Buska – Zdroju pojechała na wycieczkę innym autobusem.

Zobacz

Zobacz

Na prośbę organizatorów wycieczki młodzieży szkolnej, policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy skontrolowali wczoraj stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy. W trakcie kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości oraz zobaczyli metody usuwania usterek o których do tej pory nie mieli pojęcia. Zamiast pojemnika z płynem do spryskiwaczy, za pomocą kawałka drutu przymocowana była 5 litrowa bańka z takim płynem.

 Zobacz

Zobacz

Wycieki płynów eksploatacyjnych uszczelnione zostały pianką montażową. W kabinie brakowało młotka do awaryjnego zbijania szyb, a w przejściu pomiędzy siedzeniami odstawała nieprzykręcona listwa, która mogła utrudniać przemieszczanie się pasażerów. Jedna z przednich opon była uszkodzona, co dyskwalifikowało ją z dalszego użytkowania. Kierujący autobusem, 63 – letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Za stwierdzone usterki techniczne mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Młodzież szkolna z Buska – Zdroju na wycieczkę do Kielc wyjechała innym sprawnym autokarem.

 Zobacz

źródło: KPP Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

szczęście w nieszczęściu (2020-02-20 19:00:40)

że szofer nie wypił płynu z bukłaka..

(2020-02-20 17:50:48)

do kogo nalezal ten autobus

(2020-02-20 16:52:52)

Bez gwiazdy nie ma jazdy

... (2020-02-20 14:27:16)

Z echa wynika że ten autobus woził normalnie dzieci do szkoły...Więc brawa dla szkoły której dzieciaki jeździły tym trupem

Zygfryd (2020-02-20 14:15:51)

trzeba kontrolować każdy wyjazd wycieczkowy

(2020-02-20 13:28:40)

Szukajmu najtanszych ti takie autobusy beda sie podstawiac

jarek (2020-02-20 13:19:36)

Jak on przegląd techniczny przeszedł?

GRU (2020-02-20 12:17:19)

Ale rzęch

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry