swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 04 maja 2026, Do końca roku 241 dni Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Wiadomosci

Volkswagen udawał Iveco

Dodane: Marta Data: 2020-02-18 09:41:15 (czytane: 12180)  Wersja do druku

W piątek policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Powodem kontroli był fakt, że 35-letni kierujący osobówką rozmawiał przez telefon podczas jazdy.

W trakcie sprawdzenia pojazdu w systemach policyjnych okazało się, że to nie jedyne wykroczenie mężczyzny. Szybko wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego pojazdu, a konkretnie od dostawczego Iveco. Spotkanie mieszkańca gminy Busko – Zdrój z mundurowymi zakończyło się dwoma mandatami karnymi i 6 punktami.

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego patrolowali w piątek ulice Buska – Zdroju. Na ul. Bohaterów Warszawy zauważyli kierującego volkswagenem golfem, który w czasie jazdy rozmawiał przez telefon w sposób niedozwolony. Pojazd został natychmiast zatrzymany do kontroli. Za jego kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój.

Podczas sprawdzania pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że to nie jedyne wykroczenie mężczyzny. Szybko wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego pojazdu, a konkretnie od dostawczego Iveco. Kierujący nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających własność osobowego golfa. Mówił, że pojazd kupiony był za granicą i nie został zarejestrowany jeszcze w kraju. Chciał się nim przejechać i żeby nie wzbudzać podejrzeń, założył tablice rejestracyjne od innego auta.

Za popełnione wykroczenia tj. korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku przez kierującego i za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, policjanci ukarali 35-latka dwoma mandatami. Jego „konto” punktowe wzbogaciło się o 6 oczek. Ze względu na brak obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu, powiadomiony został Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

źródło: KPP Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Pomylona (2020-02-19 17:12:42)

Co on, głupi do reszty? To i to wstyd prowadzić.

brawo Policja: (2020-02-18 21:53:20)

chamstwo trzeba tępić siłom i godnościom osobistom

miki (2020-02-18 15:33:30)

Takich kozaków jeździ znacznie więcej.

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry