swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Bezpłatna kolonoskopia w buskim szpitalu

Dodane: Marta Data: 2020-10-12 09:00:42 (czytane: 16537)  Wersja do druku

Przypominam, że w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju realizowany jest projekt pn. ”Badam się – program profilaktyki raka jelita grubego”.

Z przyjemnością informuję Państwa, że pacjenci chętnie korzystają z możliwości wykonania nieodpłatnego badania kolonoskopii i w ramach projektu zostało już przebadanych 500 pacjentów.

Przypominam, że celem głównym projektu pn. „Badam się – program profilaktyki raka jelita grubego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, jest stworzenie warunków do zwiększenia wykrywalności raka jelita grubego poprzez przeprowadzenie badań kolonoskopowych obejmujących mieszkańców powiatu buskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 41 378 24 01 wew. 227 lub 531 124 378 oraz na stronie internetowej www.szpitalbusko.pl.

Profilaktyczna kolonoskopia jest bezpłatna, a badanie wykonywane jest w znieczuleniu. W trakcie badania, w przypadku stwierdzenia u pacjentów polipów, są one od razu usuwane, a pobrany materiał jest przekazywany do renomowanego laboratorium w celu wykonania badania histopatologicznego.  Z naszego doświadczenia wynika, że u znacznej liczby przebadanych pacjentów wykryto polipy, które wcześniej nie dawały żadnych oznak. Usunięcie ich podczas badania eliminuje możliwe zagrożenie zachorowania na nowotwór.

Warto więc skorzystać z badań profilaktycznych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Projekt trwa do końca roku 2020!

 
Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak 

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry