swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 04 maja 2026, Do końca roku 241 dni Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Oszuści wciąż aktywni – przypominamy o zasadach ostrożności

Dodane: Marta Data: 2020-01-30 13:35:13 (czytane: 15263)  Wersja do druku

Przypominamy o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi osobami, które odwiedzają nasze mieszkania. Przestrzegamy przed zapraszaniem ich do środka bowiem często ludzie ci okazują się oszustami działającymi pod pretekstem potrzeby pomocy.

Sandomierscy policjanci przypominają, że oszuści używają różnych argumentów jako pretekstu aby dostać się do mieszkania. Po wejściu do środka próbują odwrócić naszą uwagę  i w tym czasie niepostrzeżenie szukać pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów.

W poniedziałek 90-latka z powiatu sandomierskiego pozwoliła wejść do swojego mieszkania kobiecie, która rzekomo czekała na jej sąsiadkę. Oszustka poprosiła seniorkę o rozmienienie banknotu o wysokim nominale, (potencjalna, nieświadoma podstępu ofiara, spełniając jej  prośbę sama wskazała miejsce, w którym je przechowuje) następnie pod pretekstem ogromnego pragnienia poprosiła o szklankę wody, skutecznie odwracając uwagę seniorki i umożliwiając swojemu wspólnikowi wejście do mieszkania. Niestety 90-latka nie zorientowała się, że w jej mieszkaniu znajduje się jeszcze jedna osoba, która dokonała zaboru jej wszystkich oszczędności.

Przypominamy:
Oszuści wciąż szukają nowych sposobów na to, aby się wzbogacić. Często wykorzystują życzliwość i otwartość starszych osób. Pukają do drzwi seniorów, wykazują zainteresowanie ich sprawami. Podają się za pracowników różnych instytucji, m.in. ZUS-u, ośrodka pomocy społecznej – takich, z których świadczeń starsze osoby korzystają. Złodzieje w ten sposób zdobywają zaufanie i przychylność seniorów. Zdarza się, że podszywają się za pracownika wodociągów, sprzedawców prądu czy usług teleinformatycznych. Szukają różnych sposobów, by starsze osoby wpuściły ich domu. Wówczas stosują różne taktyki manipulacji, odwracają uwagę i kradną pieniądze czy też inne wartościowe przedmioty.

źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

do dwukropka w nawiasie (2020-02-01 10:06:47)

Mówił mi kolega, że gdyby zrobić dyktando policjantom to nie doczekałbyś wieczora bo przy sprawdzaniu umarłbyś ze śmiechu. Nie trzeba znać zasad pisowni, wystarczy dużo czytać. Ale w tym kraju się nie czyta, tu się słucha Zenka. Natomiast nauką są zainteresowani nieliczni. Dlatego zawsze będziemy w czarnej d...e Europy. Nie potrafimy wyprodukować własnego samochodu, nie mówiąc o uzbrojeniu. Nasze hity eksportowe to wiśnie, aronie, kiszona kapucha, europalety, zapomniałbym i krasnale ogrodowe.

:) (2020-02-01 10:04:28)

Przypominamy o zachowaniu ostrożności w kontaktach z POLICJANTAMI, którzy odwiedzają nasze mieszkania. Przestrzegamy przed zapraszaniem ich do środka bowiem często ludzie ci okazują się oszustami działającymi pod pretekstem potrzeby pomocy.

Max (2020-01-30 18:48:50)

Chodzi o panie w powłóczystych sukniach romskiej urody? Xd gonić i nie wachac użyć się co tylko pod ręką

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.




Wróć do góry