Dodane: Marta Data: 2019-12-20 12:10:30 (czytane: 11806) 
W dniu 16 grudnia br., w Starostwie Powiatowym w Staszowie odbył się Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego, który otworzył i prowadził Przewodniczący Konwentu, Starosta Buski Jerzy Kolarz.
Gospodarzem posiedzenia był Starosta Staszowski Józef Żółciak, który witając zebranych, wyraził zadowolenie z goszczenia na ziemi staszowskiej Koleżanek i Kolegów Starostów, w czasie ostatnich w tym roku obrad Konwentu.
Po rozpoczęciu posiedzenia i jednogłośnym przegłosowaniu jego porządku, Przewodniczący Konwentu Starosta Buski Jerzy Kolarz wręczył byłemu Staroście Kieleckiemu, obecnie zastępcy Wójta Gminy Łopuszno Wiesławowi Gałce, odznaczenie „BENE MERITUS POWIATOM” przyznane z okazji 20-lecia samorządu powiatowego. Odznaczenie to zostało przyznane przez Zarząd Związku Powiatów Polskich.
Następnie naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Jan Mazanka, za pomocą przygotowanej prezentacji multimedialnej, przekazał informacje na temat specyfiki ziemi staszowskiej i jej dorobku za ostatnie kilka lat.
Drugi punkt obrad dotyczył wyboru trzeciego zastępcy Przewodniczącego Konwentu, po zwolnieniu tej funkcji przez byłego Starostę Koneckiego Andrzeja Lenarta. Starostowie
w drodze głosowania, odstąpili od powoływania trzeciego zastępcy Przewodniczącego Konwentu, natomiast, na wniosek Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny, na wakujące miejsce przedstawiciela Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego do Wojewódzkiej Rady do Spraw Potrzeb Zdrowotnych, wybrano Starostę Staszowskiego Józefa Żółciaka.
W dyskusji na temat stanu opieki zdrowotnej na szczeblu szpitali powiatowych, zwracano głównie uwagę na problemy finansowe placówek. Jak stwierdził Przewodniczący Konwentu Starosta Buski Jerzy Kolarz, jedynie około 12% szpitali w Polsce, zamknie obecny rok dodatnim wynikiem finansowym. Starosta Staszowski Józef Żółciak, zabierając głos w dyskusji poinformował, że dodatni wynik planowany jest w szpitalu staszowskim, mimo znaczących tegorocznych inwestycji, m.in. przebudowy i modernizacji SOR–u oraz Oddziału Intensywnej Terapii, za ponad 20 mln zł.
Większą część obrad poświęcono na dyskusję dotyczącą zmian w ustawie ,,Prawo o ruchu drogowym”, w zakresie nakładania kar administracyjnych za nie zarejestrowanie w terminie 30 dni pojazdu, nie będącego pojazdem nowym, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz za niewykonanie obowiązku zawiadomienia Wydziału Komunikacji w Starostwach Powiatowych, również w terminie 30 dni, o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP.
Kolejny punkt posiedzenia dotyczył zaprezentowania, przez "Fundację Solidarności Międzypokoleniowej i Samopomocy Sąsiedzkiej” z Gdańska, funkcjonowania Krajowego Samorządowego Systemu Teleopieki Domowej oraz przedstawienie praktycznego wdrożenia tego systemu na przykładzie powiatu sandomierskiego.
Po realizacji ostatniego punktu obrad dotyczącego "spraw różnych", Przewodniczący Konwentu Starosta Buski Jerzy Kolarz, złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczno-noworoczne, a gospodarz posiedzenia Starosta Staszowski Józef Żółciak, zaprosił wszystkich obecnych do zwiedzenia Zespołu Pałacowego w Kurozwękach i zapoznanie się z aktualną ofertą turystyczną tego miejsca.
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (0) |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.