swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE 'SMOG'

Dodane: Marta Data: 2019-12-11 15:02:15 (czytane: 19311)  Wersja do druku

12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”.

Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego. Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika.
W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

źródło: KPP Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

Nic takie akcje nie dają według mnie... (2019-12-12 12:56:17)

Nie tu leży przyczyna problemu. Niech zacznie uczciwie i rzetelnie działać to, co teraz nie działa jak należy. Proste pytanie: komu z was szanowni internauci na przeglądzie technicznym samochodu, diagnosta badał odpowiednim przyrządem skład spalin? Zgodnie z przepisami na każdym przeglądzie to powinno być badane, ale w praktyce wiadomo jak jest. Pytanie, ile samochodów nie przeszłoby wtedy przeglądu? Ile niesprawnych, zatruwających środowisko samochodów zakwalifikowałoby się do naprawy lub na złom? Dlatego najpierw trzeba naprawić to, co źle działa, czyli zrobić porządek ze stacjami kontroli i powietrze się poprawi. I niech nikt nie mówi, że Polacy są biedni i jeżdżą starym autami, dlatego auta te smrodzą. Każdy pojazd powiem spełniać normy spalin takie, jakie dla danego modelu i rocznika obowiązują. Stare auto, sprawne technicznie będzie spełniało normy. Jeśli pojazd nie spełnia norm, to nie powinien przejść przeglądu, a wtedy powinien trafić albo do naprawy/regulacji albo na złom. Co z tego, że policja zabierze dowód rejestracyjny i da mandat, jak kierowca pojedzie potem na stację kontroli gdzie nie będzie sprawdzony skład spalin i auto po prostu przejdzie przegląd. Efekt? Zarobi tylko państwo polskie i stacja kontroli (mandat plus vat za przegląd plus przegląd), straci kasę oczywiście kierowca, auto będzie dalej smrodzić, a policja będzie przeprowadzała takie właśnie akcje i tak w koło Macieju, a smog jaki był taki będzie... Tak to w Polsce wygląda...

Szczepan (2019-12-11 21:48:56)

Kiedy buska straż miejska będzie miała jednego drona, który będzie kontrolował dym z kominów z buskich domów? Są ludzie, którzy notorycznie palą śmieci i są bezkarni całkowicie.Może warto zadbać o zdrowie mieszkańców i kuracjuszy, przecież jesteśmy uzdrowiskiem, a jakość powietrza powinna być priorytetem dla władz miasta i gminy.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry