swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Miliony nakrętek dla 13-letniego Karola - Wielkie serce niebieskich mikołajów

Dodane: Marta Data: 2019-12-09 11:03:06 (czytane: 14139)  Wersja do druku

Buscy policjanci przekazali 13-letniemu Karolowi i jego rodzicom kilkanaście worków plastikowych nakrętek. Dzięki nim można będzie sfinalizować dalsze leczenie chłopca, który od 5 lat choruje na cukrzycę typu I.

Sam Karol również z okazji Święta Mikołaja otrzymał od policjantów torbę pełną prezentów. Każdy może przyłączyć się do zbiórki i przekazać zbędne nakrętki – to nic nie kosztuje, a może pomóc w leczeniu Karola.

Zobacz

 Zobacz

 Zobacz

Każdego dnia odkręcamy butelki, pojemniki, słoiki i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to co trzymamy w ręku może być dla kogoś krokiem do poznania świata. Te małe, niepozorne nakrętki zbierane w całej Polsce na różne szczytne cele pomagają ludziom w tragicznych sytuacjach.

Dużą ilość plastikowych nakrętek zebrali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju oraz z Komisariatu Policji w Stopnicy. Akcja zbierania nakrętek trwała od listopada tego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Zobacz

Zobacz

Dziś w Święto Mikołaja zebrane nakrętki asp. Justyna Konopka - profilaktyk społeczny wraz z dzielnicowym sierż. szt. Robertem Matusik przekazali wspomniane zbiory 13-letniemu Karlowi i jego rodzicom. Chłopiec od 5 lat choruje na cukrzycę typu I. Przekazane nakrętki trafią teraz do recyclingu, a pieniądze uzyskane w tym procesie pomogą chłopcu w walce z chorobą. Oczywiście mundurowi będą kontynuować akcję, sukcesywnie przekazując fundacji uzbierane nakrętki.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

  Zobacz

Do naszej akcji dołączyli mieszkańcy powiatu buskiego, którzy przynoszą nakrętki niemalże każdego dnia. Oni również chcą pomóc chłopcu szybko wrócić do zdrowia. Dziękujmy za okazaną pomoc i zachęcamy  wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać w wyznaczonym miejscu. Cel jest bowiem szczytny- zdrowie dzieci, które potrzebują pomocy i wsparcia w walce z chorobami.

Opr. JK
Źródło: KPP Busko - Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

(2019-12-14 07:55:39)

Talony na święta do sklepów Społem -dla tych państwa

ile przekazał #bochater# patalita (2019-12-12 22:29:39)

ten, co to został bestialsko uduszony nożem przez radnego?

:) (2019-12-10 21:57:18)

*** to oczywiście ja

*** (2019-12-10 21:54:35)

zważyliście te miliony nakrętek ? jakie miliony? po ilości worków na zdjęciach uznać można, że oddaliście ok. 200 kg nakrętek. po 0,70 zł za kg wynika 140 zł... może jakiś wyjątkowo dobroczynny właściciel skupu odpadów zapłaciłbu nawet po 1,00 zł za kg. to będzie 200 złotych. nie stać was mundurowych na zbiórkę pienieżną i uzbierać dla chłopca 10 000c zł? z własnej kieszeni ciężko wyjąć- ból jest policyjny. w końcu policjant zabiera nie ze swojej kieszeni. temat do przemyślenia dla Pana Komendanta. Cuda, niewidy, o co tu chodzi?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry