Dodane: Marta Data: 2019-11-21 15:00:11 (czytane: 15876) 
Buscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania krajowe pod nazwą "SMOG". Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.
Działania prowadzone były na drogach całego kraju, w tym na terenie powiatu buskiego. Akcja miała na celu przeciwdziałać w użytkowaniu pojazdów wyposażonych w silniki emitujące szkodliwe substancje przekraczające dopuszczalne normy. Z ruchu były eliminowane pojazdy, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie.
W efekcie prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 44 pojazdy. W trakcie kontroli zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.
Akcje o kryptonimie ,,SMOG” będą przeprowadzane cyklicznie w określonych przedziałach czasowych, by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
źródło: KPP Busko-Zdrój
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (16) |
do Irek (2019-11-26 11:52:10)
co? urzędnicy ze starostwa mają kontrolować stacje kontroli technicznej pojazdów? to na piechotę będą chodzić.
:) (2019-11-26 11:49:04)
zauważcie jedno.. tlen z atmosfery znika trzykrotnie szybciej niż produkują go rośliny lądowe i morskie. atmosfera otaczająca Ziemię z 21 % zawartością tlenu sięga do 6500 m. Zadanie matematyczne. Oblicz na ile lat wystarczy tlenu dla mieszkańców Ziemi , zakładając,że jeden samochód spala bezpowrotnie 60 litrów powietrza na minutę. a samochodów jest ponad miliard. a samolotach i wycince lasów nie wspomne. czas jest krótki.
do poniżej (2019-11-26 11:04:02)
Nazywając różnie samochody macie trochę racji,Ale dlaczego obrażacie ludzi?
Irek (2019-11-25 12:21:11)
Badania stanu technicznego na Stacjach Kontroli Pojazdów ( O.S.K.P oraz P.S.K.P ) bynajmniej w Busku to jest wielka ściema. Liczy się tylko kasa za przegląd.Ustawodawca wprowadzając przepisy odnośnie kontroli stanu technicznego pojazdów określił sposób, oraz kolejność czynności w trakcie badania.1. Sprawdzenie składu spalin ( i tu jest przepustka do dalszych badań )Jeśli zły skład spalin lub wycięty katalizator zostanie odnotowany w badanym samochodzie z urzędu ( a proszę pamiętać że diagnosta jest urzędnikiem państwowym zatrudnionym w Stacji Kontroli Pojazdów) taki samochód ma zatrzymany dowód rejestracyjny. A następne badanie przeprowadza się na Wojewódzkiej Stacji Kontroli Pojazdów w przeciągu 14 dni po usunięciu , naprawie nieprawidłowości.++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++A czy tak się dzieje na stacjach, sami wiecie że nie.Był kiedyś taki przypadek że na jednej z Buskich stacji wykonano badanie stanu technicznego pojazdu który to o dziwo by od kilku dni na parkingu Policyjnym w Kielcach.Tu Policja, oraz inspektorzy ze Starostwa powinni skontrolować Buskie stacje.
popieram poprzednika: (2019-11-25 06:00:17)
jak widzę te wypasione sprowadzone fury m-ki Vieśwagen, które mają średnio 12 lat i przebieg niby 150 tysięcy to ogarnia mnie pusty śmiech. W siedzenie pierdział Niemiec 5 lat, 7 Turek, a po sprowadzeniu tego złomu największy biznesmen na wsi. Ostatnio mam czasem okazję jechać ul. Wyszyńskiego: wieśniak, prostak, cham, potomek chłopa pańszczyźnianego parkuje pod kościołem tak, że nie idzie przejechać, a niecałe 100 metrów dalej cały parking wolny. A Policji na koniec zapytam jak to się stało, że zniknęło przejście dla pieszych koło kościoła, kolejny cud?
Polska to chory kraj. Akcje takie jak ta owszem potrzebne, ale... Nie tu leży przyczyna problemu. Niech zacznie uczciwie i rzetelnie działać to, co teraz nie działa jak należy. Proste pytanie: komu z was szanowni internauci na przeglądzie technicznym samochodu, diagnosta badał odpowiednim przyrządem skład spalin? Zgodnie z przepisami na każdym przeglądzie to powinno być badane, ale w praktyce wiadomo jak jest. Pytanie, ile samochodów nie przeszłoby wtedy przeglądu? Ile niesprawnych, zatruwających środowisko samochodów zakwalifikowałoby się do naprawy lub na złom? Dlatego najpierw trzeba naprawić to, co źle działa, czyli zrobić porządek ze stacjami kontroli i powietrze się poprawi. I niech nikt nie mówi, że Polacy są biedni i jeżdżą starym autami, dlatego auta te smrodzą. Każdy pojazd powiem spełniać normy spalin takie, jakie dla danego modelu i rocznika obowiązują. Stare auto, sprawne technicznie będzie spełniało normy. Jeśli pojazd nie spełnia norm, to nie powinien przejść przeglądu, a wtedy powinien trafić albo do naprawy/regulacji albo na złom.
:) (2019-11-24 13:17:55)
A teraz po 3 samochody u chama w obejściu. Znaczy: złomy kupione za szparagi.
:) (2019-11-24 13:16:01)
Te czasy, gdy we wsi były 3 samochody. Jacy wtedy ludzie zdrowi byli!
do poniżej (2019-11-24 11:54:30)
Tak.Podobnie jak Waldek.
Buc (2019-11-24 08:07:22)
A Waldka 5 litrowa limuzyna spełnia normy??
kierowca (2019-11-23 20:20:22)
taniej mnie wychodzi jezdzic do spoly z kolegami swoim samochodem niz pks.
normalna do kierowcy (2019-11-23 15:23:04)
Jak nie stać na dobry samochód, to wsiądź w pociąg lub w pks, a nie truj złomem!
asd (2019-11-22 09:12:06)
Wystarczy miec dobre wtryskiwacze i zdrowy silnik, nie pijacy oleju i stary diesel ma emisje spalin na poziomie nowe auta. Taka jest prawda, wszystko to chore jakieś nabijanie ludzi w butelkę.W NY rano odpalane jest 6 milionów aut jakoś nie ma takiego smogu jak w Krakowie a silniki sa duzo większej pojemności bez dpf etc.
do kierowcy (2019-11-22 08:26:36)
Niech wozi, ale niech nie truje. To że auto jest stare i tanie nie znaczy, że ma być nie sprawne.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.