swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Tablety zamiast papieru na XIV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

Dodane: Marta Data: 2019-10-24 15:50:15 (czytane: 16357)  Wersja do druku

Zakończyła się XIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Zapoznając się z projektami uchwał oraz pozostałymi informacjami przygotowanymi zgodnie z porządkiem spotkania, radni po raz pierwszy korzystali z tabletów, które zastąpiły tradycyjne dokumenty papierowe.

 Zobacz

Sesję rozpoczęła informacja Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemara Sikory za okres międzysesyjny. W dalszym porządku obrad znalazło się głosowanie w sprawie 11 uchwał.

 Zobacz

Tym razem sporo kwestii dotyczyło nieruchomości (m.in. powstania nowej inwestycji mieszkaniowo-usługowej w Busku-Zdroju, sprzedaży działek w Busku, Dobrowodzie i Kołaczkowicach), nadania nowych nazw ulicom miejskim: Błękitna (w okolicach Szanieckiej i Podlesie) oraz Storczykowa (w okolicach Witosa i Siesławskiej) a także formalnego stwierdzenia zakończenia działalności Samorządowych Gimnazjów w Busku-Zdroju i Podgajach.

 Zobacz

Podczas omawiania spraw różnych Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan zachęcał radnych do przyłączenia się do corocznej kwesty Towarzystwa Miłośników Buska na renowację zabytkowych nagrobków. Zbiórka tradycyjnie odbędzie się w Dniu Wszystkich Świętych oraz w dzień zaduszny przy buskim cmentarzu komunalnym.


źródło: Fanpage UMiG Busko-Zdrój

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

:) (2019-10-22 21:37:32)

oby ich nie zaczęli używać zamiast papieru toaletowego. twarze wyrażające IQ maximum 65. piękne zdjęcia

Rodowity (2019-10-22 11:39:18)

Janie nie wiem od kiedy jesteś mieszkańcem naszego miasta,choć dla nas Busczan nie ma znaczenia czy mieszkasz tu 5 czy 55 lat.Ale wiedzieć powinieneś że od ponad 7 wieków /z małą przerwą/Busko Zdrój jest miastem.

Do Buszczanin (2019-10-22 06:31:19)

W Busku posadę Radnego nabywa się po ciężkiej pracy nauczyciela lub milicjanta i jest to posada zazwyczaj dożywotnia.Starzejace się społeczeństwo Buska głosuje na swoich kolesiow-rowiesnikow.A młodzi??? Młodzi szukają szczęścia w Kielcach,Krakowie lub za granicą.Stad te leśne ludzie:-)

Buszczanin (2019-10-21 23:14:31)

Czym to się chwalić? Pieniądze wyrzucone w błoto. Ten projekt powinien być wdrożony w oparciu o koncepcję BYOD oraz technologie Cloud np. Office 365.

Bob (2019-10-21 21:01:08)

Te dziadki leśne to radni. Nie pora do oddać władze młodszym?

Mieszkańcy Orła Białego (2019-10-21 19:03:43)

Macie Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej. To do niego te uwagi. Ktoś przecież wykonał remont parkingów na terenach Spółdzielni i ktoś to odebrał. A jak jest to zrobione ( za Wasze pieniądze ) to wszyscy widzą. Przykład to Oś. Sikorskiego, Andersa....Takie buble budowlane to tylko w Busku.

Jan (2019-10-21 17:43:37)

Miasto hahaha. Dobrze mowi, że po to została wybrana że niech otworzy gebe na radzie i coś zaradzi dla swojego regionu. Studzienki i odpływy zapchane i przy większym deszczu wszystko stoi

eH!De (2019-10-21 16:29:58)

Normalnie wyczes i wypas!

do poniżej (2019-10-21 13:42:10)

Tzn.że radna ma wziąć szuflę i jak spadnie śnieg to odśnieżać ci parking?Orle biały sprowadziłeś się do miasta,to rusz 4 litery i do roboty bo jesień i zima idzie.

Orła białego (2019-10-21 12:50:39)

Jesień i zima znów idzie. Roztopy deszcze znów będą zalewać drogę i parking. Radna może by przestała się bawic, zdjęła mundur i ruszyła swoje 4 litery do roboty za co bierze kasę

do :) (2019-10-21 12:28:44)

Ty jesteś wyjątkowym cackiem i wynalazkiem bawią się tobą internauci .Ad Radnych powinno się dać im tableciki ale rozłożyć spłatę na raty zawsze to coś. A skoroś takiś oszczędny to nie wiem czy kapujesz ,że Burmistrz musi wsiąść wysoki kredyt by spłacić czekające gminne zapłaty za dokonywane inwestycje.. Tu mądry człecze trzeba się poskrobać po głowie i po kieszeni.- p a n i a ł .Zobacz ile się buduje choć wiele inwestycji w tym miejscu i kształcie jest mocno dyskusyjnych z wyjątkiem TĘŻNI.

:) (2019-10-21 11:27:43)

W pakiecie powinien być kurs pisania i czytania.

:) (2019-10-21 11:27:03)

Bezradni... Będą to potrafili obsługiwać te cacka?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry