swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Buska turystyka na forum wojewódzkim

Dodane: Marta Data: 2019-10-18 14:10:06 (czytane: 12083)  Wersja do druku

Przedstawiciele Gminy Busko-Zdrój, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia” oraz Lokalnej Grupy Działania „Słoneczny Lider” uczestniczyli w IV Sejmiku Turystycznym, zorganizowanym przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach IV Świętokrzyskiego Forum Ekonomicznego w Kielcach, w piątek, 4 października 2019 r.

Wśród tematów podjęto m.in. dyskusję na temat rozwoju turystycznej marki regionu świętokrzyskiego, którą poprowadzili Piotr Lutek – ekspert w zakresie marketingu miejsc oraz Małgorzata Wilk-Grzywna – dyrektor ROT WŚ. Temu zagadnieniu poświęcony był panel pn. "Zarządzanie marką 'świętokrzyskie' poprzez spójną komunikację marketingową oraz współpracę interesariuszy rynku turystycznego", podczas którego analizowano temat z perspektywy województwa, miasta Kielce oraz turystycznych obszarów regionu: Ponidzia, Sandomierza i Świętego Krzyża.

W dyskusji regionalnej głos zabrali m.in. Michał Maroński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Robert Dąbal, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia”, którzy jako główny potencjał regionu wskazywali turystykę uzdrowiskową. Celem działania w tym zakresie jest obniżenie wieku statystycznego turysty i kuracjusza poniżej 55 r. ż. co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w propozycjach inwestycyjnych i gospodarczych do Strategii Rozwoju Turystyki Miasta i Gminy Busko-Zdrój w perspektywie czasowej po roku 2020.

buska_turystyka_forum.jpg 

źródło: UMiG Busko-Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry