swietokrzyskie.info

Wtorek, 05 maja 2026, Do końca roku 240 dni Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Środki z PFRON na rozbudowę ośrodka dla niepełnosprawnych w Broninie

Dodane: Marta Data: 2019-08-02 11:27:30 (czytane: 11669)  Wersja do druku

Blisko 900 tysięcy zł wsparcia finansowego otrzyma powiat buski na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie. W placówce uczy się i rehabilituje 120 dzieci.

 pfron_dofinansowanie_3.jpg

Pieniądze będące w dyspozycji samorządu województwa świętokrzyskiego pochodzą z budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowę na dofinansowanie rozbudowy ośrodka podpisali wicemarszałek Renata Janik i członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek oraz starosta buski Jerzy Kolarz i wicestarosta Stanisław Klimczak.

W tym roku, w zakresie dofinansowania robót budowlanych obiektów służących rehabilitacji, Zarząd Województwa dysponował kwotą 1 300 000 zł. Pozwoliło to na wsparcie 3 inwestycji. Największa pomoc trafi do powiatu buskiego. – Te pieniądze to 30 procent całej inwestycji, z pewnością pomogą zrealizować plan i poprawić warunki nauki niepełnosprawnych wychowanków placówki – powiedziała wicemarszałek Renata Janik.

pfron_dofinansowanie.jpg 

Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu, ośrodek zostanie rozbudowany o nowe skrzydło – znajdą się tu sale lekcyjne, pracownie ogrodnicze, rękodzieła, prac biurowych, gabinet psychologa i logopedy, sale rehabilitacji ruchowej. Skorzysta z nich 120 uczniów.  – Inwestycja ma zostać zakończona w sierpniu 2020 roku – poinformował starosta buski Jerzy Kolarz.

pfron_dofinansowanie_2.jpg

 Powiat buski zamierza ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe na realizację inwestycji u premiera RP. W planach modernizacji ośrodka szkolno-wychowawczego w Broninie jest także budowa nowej sali gimnastycznej i boiska.

źródło:swietokrzyskie.pro

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

Pyk (2019-08-02 20:18:13)

Jak zobaczę to uwierzę !!!!

Zenon (2019-08-02 19:46:40)

Co ze szkołą na Górce.?

(2019-08-02 13:57:11)

Pan poseł szukał różdżka cieków wodnych aby unikną katastrofy ekologicznej pod budowę kolei Warszawsko Wiedeńskiej, widziano go w okolicach Szczucina.

tom-tom (2019-08-02 13:07:27)

Jestem zasmucony. Dlaczego Pan Poseł Cieślak po załatwieniu nam wiz do USA nie zdążył na otwarcie ośrodka dla niepełnosprawnych w Boninie?

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry