swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 29 czerwca 2026, Do końca roku 185 dni Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Wiadomosci

Podróż do domu zakończył w policyjnym areszcie

Dodane: Milena Data: 2019-07-22 13:28:50 (czytane: 11123)  Wersja do druku

Policjanci podejmowali interwencję w stosunku do mieszkańca powiatu tarnowskiego. Kierowca busa zgłosił, że jeden z pasażerów jest nietrzeźwy i wszczyna awantury z innymi pasażerami. W obecności policjantów zwaśnione strony doszły do porozumienia. 28-latetni pasażer w zamian za „korzystne dla niego zakończenie” incydentu chciał wręczyć funkcjonariuszom 50-złotowy banknot.

W piątkowy wieczór funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju zostali skierowani na interwencję w tej właśnie miejscowości. Zgłoszenie dotyczyło 28-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który podczas powrotu do miejsca zamieszkania przeszkadzał współpasażerom. Nietrzeźwy mężczyzna miał nie podporządkowywać się regulaminowi i wszczynać awantury z innymi pasażerami. Po przyjeździe na miejsce, policjanci pogodzili zwaśnione strony, awanturnik przeprosił za swoje zachowanie i zrezygnował z dalszej podróży do domu.

Kierowca busa doszedł do porozumienia z 28-latkiem, pasażerowie również byli zadowoleni z rozstrzygnięcia konfliktu. Apelowali nawet do mundurowych, aby ci wyrozumiale potraktowali awanturnika. Policjanci za popełnione wykroczenie postanowili pouczyć mieszkańca powiatu tarnowskiego. Ten w zamian za „korzystne dla niego zakończenie” incydentu chciał wręczyć funkcjonariuszom 50-złotowy banknot. Pomimo poinformowania go, że taki czyn stanowi przestępstwo, nie zrobiło to na nim wrażenia. Mężczyzna został zatrzymany. Zamiast do domu trafił do policyjnego aresztu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie było ponad 2,7 promila alkoholu.  

Konsekwencją czynu nietrzeźwego pasażera może być nawet 8 letni pobyt w więzieniu.

Opr. TP

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry