swietokrzyskie.info


Wtorek, 05 maja 2026, Do końca roku 240 dni Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Komendant Główny PSP w Kępie Lubawskiej (nowe foto)

Dodane: Milena Data: 2019-05-27 09:50:42 (czytane: 13247)  Wersja do druku

Do godziny 2 w nocy z soboty na niedzielę trwało w Kępie Lubawskiej, gmina Pacanów umacnianie i zabezpieczanie naruszonego przez wodę fragmentu wału wiślanego.

W niedziele strażacy cały czas monitorowali ten odcinek i kończyli układanie worków piaskiem na zewnętrzną część obwałowania przeciwpowodziowego. Przed południem wizytował broniony wał generał Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Towarzyszyli mu Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Robert Sabat, starosta buski Jerzy Kolarz.


general019.jpg

general003.jpg

oblekon043.jpg

Meldunek o sytuacji i prowadzonych działaniach złożył komendant powiatowy PSP w Busku-Zdroju bryg. Artur Brachowicz. Generał bardzo szczegółowo analizował stan zagrożenia, sposoby zabezpieczeń i działania strażaków. Rozmawiał z grupą druhów dziękując za wkładany w to zadanie wysiłek. Rozmawiał też z kierownictwem i grupą ekspertów z Wód Polskich oczekując od nich precyzyjnej i szybkiej odpowiedzi nad sposobem działania zatrzymującym obsuwanie się ziemi od strony wody. Tu trzeba zaznaczyć iż od wczoraj szczelina w koronie wału powiększyła się. W tej chwili – mówił – niemożliwym jest użycie ciężkiego sprzętu, więc należy jak najszybciej po zejściu wody podjąć decyzję o zabezpieczeniu tego odcinka wału. W dniu dzisiejszym do Pacanowa dotarła kolejna grupa żołnierzy z formacji WOT, która skierowana została do prac na obwałowaniu w Kępie Lubawskiej.

tekst i foto Robert Gwóźdź

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2019-05-26 22:10:10)

Masakra General oficerowie a nie znają zasad służby wewnetrznej i robią szopkę z meldunkami wstyd .... czuć tu akcją polityczną która ma robić wow s nie ratować ludzi

Bojan (2019-05-26 20:11:11)

Niech się zarządca wałów weźmie za robotę, a nie wyręcza się ma każdym kroku strażą pożarną. Bo to już zakrawa na kpinę.

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry