swietokrzyskie.info

Wtorek, 05 maja 2026, Do końca roku 240 dni Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Wiadomosci

Naoczne potwierdzenie strat po ulewach (foto)

Dodane: Milena Data: 2019-05-24 23:23:13 (czytane: 13129)  Wersja do druku

Poseł na sejm RP Michał Cieślak z osobami z gabinetu premiera RP przebywał 23 maja na obszarze gminy Pacanów dotkniętej stratami po ulewie z 21 maja i w kolejnych dniach.

Na podstawie zamieszczonej w sieci foto relacji z wydarzeń ostatnich dni widać, że skala zniszczeń jest ogromna. Jestem na Ponidziu, gdyż i ostatnie punktowe o dużym nasileniu opady w powiecie kazimierskim, buskim, staszowskim oraz w Małopolsce pogłębiły i tak tragiczną sytuację. Ponieważ ukierunkowana pomoc rządowa dla poszkodowanych osób indywidualnych, samorządów, instytucji które są pod wodą ze zbiorami, drogami, infrastrukturą komunalną, produkcją może wobec skali zniszczeń nie zawsze trafić w najpotrzebniejsze miejsca, postanowiłem iż naoczne stwierdzenie potrzeb ze szczebla parlamentarzysty wspomoże działania Pani Wojewody, która już wystąpiła do premiera RP o potrzebne środki. Poseł był na ujęciu wody w Wójeczce, w gospodarstwach w kilku sołectwach, gdzie woda zniszczyła pola uprawne z zasiewami i tunele foliowe z już rozkwitłymi rozsadami. Korzystając z pomocy sołtysów sołectw dokumentował miejsca najbardziej dotknięte zniszczeniami tworząc zestaw bezwzględnie koniecznej i natychmiastowej pomocy ludziom. Był na zniszczonej po przerwaniu  grobli stawu w Słupi przebudowanej części skrzyżowania, gdzie uderzenie ogromnej masy wody ze stawu potęgowany ulewą praktycznie zniszczyła całą dotychczas wykonaną pracę na odcinku do ronda na drodze krajowej 73 i 79.


Posel1.jpg

Posel12.jpg

Był w części sołectw Wola Biechowska, Słupia, Grabowica, Komorów, Karsy w miejscach, gdzie niedrożne rowy i przepusty spowodowały spiętrzenie wód opadowych i zalania. Był też na zerwanym moście w Brodach w gminie Oleśnica, gdzie woda zabrała część mostu powodując całkowite zablokowanie przejazdu. Rozmawiał z mieszkańcami, notował uwagi i opinie jakie będą wykorzystane w opracowywanym przez współpracowników posła na gorąco sprawozdaniu z wizyty. Dokument z dokumentacją fotograficzną i filmową tworzoną w trakcie odwiedzin poszczególnych miejsc będzie potwierdzeniem naocznych i posła i przedstawiciela gabinetu premiera  zgłaszanym przez organy samorządowe potrzeb pomocowych. Dziś na szczęście przestało padać ale za to nadchodzi fala kulminacyjna na Wiśle i tu teraz skupiają się działania podwyższające koronę wałów, uszczelnianie przecieków i monitorowanie zachowania się rzeki.

UWAGA!!! Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wystąpiła do Ministra Finansów za pośrednictwem MSWiA o uruchomienie środków z rezerwy celowej dla rodzin poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (ulewne deszcze) noszących znamiona klęski żywiołowej, które miały miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

Piotr (2019-05-28 17:29:29)

Fuszerka z wykonaniem drogi, i mostu ( widać to na zdjęciach ) Prokurator powinien się zająć wykonawcą i odbiorcą.

Lasn (2019-05-27 08:44:44)

Buhhahhaa, przeszedł, popatrzał zdjęcia ma i tyle go potem widziano.Dal komuś zapomogę?Pomógł w sprzątaniu zalanego domu, piwnicy? Kupił motopompę i przekazał?NIE, no to tylko lansować się pojechał.

Bob (2019-05-26 12:18:47)

Celebryta w gumofilcach. Zwykły kareierowicz.

żenada to jest jak (2019-05-25 22:03:02)

pokazują jedyną suszną partie opozycyjną gdzie jest ściema ściema ściema i nic prawdy nie ma

obserwator (2019-05-25 21:52:13)

Szanowny Panie pośle jeżeli zakładasz czapkę od munduru OSP to resztę munduru także to nie wojsko amerykańskie

obserwator (2019-05-25 21:51:40)

Szanowny Panie pośle jeżeli zakładasz czapkę od munduru OSP to resztę munduru także to nie wojsko amerykańskie

Mefisto (2019-05-25 20:17:36)

Obiektywny, mam nadzieję właśnie ze go schowaja i sami sie schowają bo już mam wrażenie że lodówkę otworze i będzie wyskakiwać tam jedyna "słuszna partia"...

Aga (2019-05-25 15:13:55)

Obiektywny - masz calkowita racje.

do obiektywnego (2019-05-25 12:08:36)

sam schowaj swoją głupotę i kompeksy

gizmo (2019-05-25 08:20:10)

żenada

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry