swietokrzyskie.info

Środa, 01 lipca 2026, Do końca roku 183 dni Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Wiadomosci

Już realnie widać nowe przedszkole

Dodane: Milena Data: 2018-04-28 11:58:56 (czytane: 12878)  Wersja do druku

Kierownik budowy poinformował, że zakończyły się prace zamknięcia elementami wielkopłytowymi bryły budowli i po wykonaniu wieńców betonowych spajających płyty stropowe rozpocznie się następny etap – układania z elementów drewnianych konstrukcji dachowej.

W międzyczasie wykonywane są murowane ścianki działowe, podejścia pod instalacje wewnętrzne i inne pozwalające na wprowadzenie do działania kolejnych ekip specjalistycznych wypełniających obiekt  w infrastrukturę.

0089_Przedszkole6.jpg

0089_Przedszkole7.jpg

Przedszkole.jpg

Z informacji uzyskanych dzień wcześniej od Leszka Świątka prezesa firmy  - Zakładu Remontowo Budowlanego „BUDKOM”  istniejącej  na rynku od 1985 roku, realizującej tą budowę wynika, że szybki postęp robót zawdzięcza  doświadczonej i sprawdzonej z wielu dużych inwestycji ekipie budowlano-montażowej, dobrze zaplanowanej i rytmicznie realizowanej dostawy potrzebnych materiałów budowlanych  a także  sprzyjających warunkom pogodowych okresu jesienno-zimowego, gdzie roboty przy fundamentach i stawianiu ścian pod strop części naziemnej pozwoliły na obecny stan  inwestycji. Poza tym mimo pewnych obaw wykonania  arcytrudnego zadania jakim była rozbiórka starego wielokondygnacyjnego budynku gminy –  zostało ono zrealizowane bez uszczerbku dla otoczenia i sąsiadujących posesji . Uporządkowanie placu budowy  dało dostęp do swobodnego poruszania się wokół realizowanej inwestycji ludzi i sprzętu.  Sądzę, że w najbliższym czasie zaprosimy Państwa, zainteresowanych inwestycją na bardzo ważny element każdego tak poważnego przedsięwzięcia – wmurowania aktu erekcyjnego.

Opr. R. Gwóźdź / ug.pacanow.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry