Dodane: Milena Data: 2018-03-28 13:19:29 (czytane: 12090) 
Nietrzeźwego kierującego ujął i przekazał stopnickim mundurowym, policjant wracający po służbie do domu. Kierujący osobowym volkswagenem 36 – latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania oraz nie miał przy sobie innych dokumentów wymaganych podczas kierowania samochodem.
W piątek w nocy, po zakończonej służbie zmierzał do domu policjant z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Kiedy był w okolicy Pacanowa, zauważył jak kierujący osobowym volkswagenem wykonuje swoim pojazdem manewry zagrażające innym użytkownikom drogi. Jechał tzw. zygzakiem i wjeżdżał na pobocze, co zaniepokoiło policjanta. Takie zachowanie mogło świadczyć, że kierujący jest nietrzeźwy. Policjant pojechał za volkswagenem i jednocześnie telefonicznie powiadomił dyżurnego z buskiej komendy Policji. Kiedy pojazd zatrzymał się i wysiadł z niego mężczyzna, funkcjonariusz uniemożliwił mu odejście, a następnie przekazał mundurowym z Komisariatu Policji w Stopnicy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, podczas badania stanu trzeźwości 36 – letniego kierującego, stwierdzili w jego organizmie 2,4 promila alkoholu. To nie wszystkie przewinienia tego mężczyzny. Kierujący nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Stróże prawa ustalili, że pojazd nie jest ubezpieczony, a ostatnie badanie stanu technicznego przeprowadzono prawie 2 lata temu.
Za jazdę na "podwójnym gazie" 36 – latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Przed sądem odpowie także za popełnione wykroczenia.
Po raz kolejny policjant po służbie udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po Policję. Wystarczy jedno połączenie telefoniczne, które może uratować czyjeś życie.
Opr. TP/ KPP w Busku-Zdroju
Wianki nad Nidą odbyły się nad pińczowskim zalewem. Powróciły świętojańskie tradycje (foto)
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Wianki nad Nidą odbyły się nad pińczowskim zalewem. Powróciły świętojańskie tradycje (foto)
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (6) |
:) (2018-03-29 22:07:42)
pies Burek zawsze będzie biegał wzdłuż przydrożnego rowu. Taka jego psia natura.
do autora.. (2018-03-29 22:03:31)
piszesz jak mózgowo uszkodzony: "nie posiadał uprawnień do kierowania oraz nie miał przy sobie innych dokumentów wymaganych podczas kierowania samochodem" .
:) (2018-03-29 22:00:07)
A ile promili miał policjant wracający "po pracy"do domu? To już pozostanie słodką tajemnicą...
widz (2018-03-29 12:51:40)
A sami jeżdżą bez pasów i nieraz na bani prywatnymi samochodami a w radiowozie to mądrala tylko zasób słownictwa kiepski u niektórych nie mowie już o pisowni.
Mieszkaniec Miasta: (2018-03-28 20:32:15)
po prostu GIEROJ, jest wiele przykładów pomocy ludziom na ulicy przez pielęgniarki, lekarzy, zwykłych ludzi ale nikt tym się nie chwali bo to jest ludzki odruch. Ale KULSONY muszą się promować, zrobił to za co mu płacą i tyle w temacie. I proszę nie nadużywać nazwy stróże prawa, bo jedyny stróż o jakim słyszałem i o którym mam w miarę dobre zdanie to jest Anioł Stróż.
Franek (2018-03-28 14:05:52)
Brawo ty nasz bohaterze
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.