Dodane: Milena Data: 2018-02-06 16:52:50 (czytane: 16456) 
Podczas działań 'Gimbus' funkcjonariusze z buskiej Komendy ujawnili nietrzeźwego kierującego autobusem szkolnym, który przywiózł dzieci do szkoły mając w organizmie 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za stwierdzone usterki.
Podczas dzisiejszych działań „Gimbus” funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju skontrolowali stan techniczny 2 autobusów, którymi dowożone są dzieci do szkół. Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca autobusu szkolnego, który kontrolowany był w jednej z podbuskich miejscowości. Kiedy funkcjonariusze weszli do kontrolowanego autokaru, ich uwagę zwrócił wygląd 70 – letniego kierowcy, a także wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Aby ustalić stan trzeźwości, mężczyzna został poddany badaniu. Okazało się, że w organizmie 70 – latka znajduje się 0,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Buska – Zdroju stracił prawo jazdy, które zostało zatrzymane przez stróżów prawa. Kiedy zjawił się trzeźwy przedstawiciel firmy transportowej, mundurowi poddali autobus szczegółowej kontroli. W pojeździe policjanci stwierdzili szereg nieprawidłowości, za które zatrzymali dowód rejestracyjny.


Sezon motocyklowy 2026 na Ponidziu rozpoczęty! (foto/video)
Szukasz lokalu do wynajęcia? Postaw na świetną lokalizację przy ul. Pocztowej (foto)
Konstytucja 3 Maja - pionierska reforma ustrojowa sprzed 235 lat
2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Konstytucja 3 Maja - pionierska reforma ustrojowa sprzed 235 lat
2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP
Paszport dla dziecka? Wniosek w mObywatelu. Formalności jeszcze nigdy nie były tak proste
SFD rozwija sieć influencerów - 1000 twórców w Europie
83 lat temu w getcie warszawskim wybuchło powstanie
Kolej do Buska-Zdroju coraz bliżej. Samorządy mówią jednym głosem (foto)
1,5% DLA HOSPICJUM W BUSKU-ZDROJU
Strażacy ćwiczyli w terenie. Jak wyglądały działania 'Obozowisko 2026'? (foto)
ZUS informuje: zmiany w obszarze zwolnień od pracy oraz orzecznictwie lekarskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Świętokrzyski Festiwal Smaków w Tokarni. Dwa dni kulinarnych i folklorystycznych atrakcji
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Stało się niemożliwe. 251 milionów, Rekord i prawdziwa fala dobra (video)
Balony znów nad Pińczowem. Znamy termin wydarzenia w 2026 roku
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'
Kulturalny maraton na Ponidziu. Setki wydarzeń do końca 2026 roku
Bajkowy Korowód w Pacanowie. Konkurs z nagrodami dla uczestników
Dzień Kobiet na kieleckim deptaku. Jarmark Wiosenny i koncert Norbiego
Kruche piękno porcelany. Wyjątkowa wystawa otwarta w Pińczowie (foto/video)
Koziołek Matołek wyrusza do Indii. Konkurs komiksowy dla młodych twórców
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
Włodzimierz Badurak rezygnuje z funkcji burmistrza Pińczowa
Ekrem Imamoglu laureatem Nagrody im. Prezydenta Pawła Adamowicza
Podsumowanie programu 'Bezpieczny Senior - Świadomy Senior' w Pińczowie
| Komentarze (15) |
echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/mezczyzna-ktory-pod-buskiem-prowadzil-szkolny-autobus-pelen-dzieci-mial-pol-promila-alkoholu-w-organizmie,12911781/ (2018-02-15 15:17:19)
Zachęcam do poczytania komentarzy w tej sprawie w artykule na echodnia.eu. Niektóre komentarze są całkiem ciekawe...
Rodowity (2018-02-09 09:46:39)
Do tego tam poniżej.Wyprowadż się z naszego miasta do Włoch, Niemiec,lub tam skąd pochodzisz.Życzymy szerokiej autostrady.Dla nas ten kierowca to baran do potęgi.
Do bojan (2018-02-08 20:20:33)
Jakby miał 5 promili a wśród tych 19-stu dzieci w autobusie jechało Twoje dziecko, to czy byłoby wtedy ciekawie???
do poniżej (2018-02-08 19:50:31)
Zgadzam się z Tobą w 100%. Masz rację.
kierowca autobusu szkolnego powinien być jak żona Cezara. Wasze pieprzenie o pół promila rozbawia mnie. Gdyby w Wolszcze dopuszczono pół promila to w ciągu roku ginęłoby w wypadkach nie 3500-4000 ludzi, ale jakieś 20.000. No i proponuję żeby każdy mógł kupić broń to wtedy będziemy uciekać z kraju jak Libijczycy.
bojan (2018-02-08 11:29:31)
Jakby miał 5 promili to było by ciekawe, ale 0,5...to duże piwo.....
:) (2018-02-07 23:14:56)
wydmucha mnie niemiecka policja.mam 0,5 promila i jadę dalej. jak byłoby 0,6 to już gorzej. i to samo w większości krajów europejskich k...a 0,5 promila. a w pijanej policyjnej Polsce 0,2 -po***y kraj
:)) (2018-02-07 23:09:01)
sukces policji. kierowca dojechałby na miejsce i krzywdy nikomu nie zrobił. w stanie 0,5 promila we Włoszech i Niemczech jadę dokąd chce.
. (2018-02-07 20:49:16)
prywaciarz patrzy aby mial kase zeby sie nachapal a stan techniczny jest po to aby byla pieczatka diagnosty woza dzieci starymi po niemieckimi rumplami
jeden z PKS-u załatwił drugiego z PKS-u, a trzeba zauważyć że coraz młodsze chłopaki jeżdżą autobusami szkolnymi. Tak trzymać!!! (2018-02-07 14:39:46)
Gdzie Ty widzisz 'młodszych chłopaków' jeżdżących autobusami szkolnymi? Bo ja widzę, że sami emeryci jeżdżą, chyba, że dla ciebie 'młodszy' to taki poniżej siedemdziesiątki, czyli młodszy od tego z 0,5 promila...
70-cio letni kierowca, do tego pod wpływem alkoholu, przewoził dzieci zdezelowanym autobusem. Super. Po prostu brak słów. Tak wygląda dowóz uczniów do szkół w Gminie Busko... Warto podkreślić, że to Gmina Busko Zdrój, czyli Burmistrz Waldemar Sikora, odpowiada za przetarg, organizację, finansowanie oraz nadzór nad dowozem dzieci do szkół, który to dowóz jest zadaniem własnym gminy.
FRIE REISEN (2018-02-07 12:21:41)
kierowca kierujący pojazdami komunikacji zbiorowej POWINIEN BYĆ BEZWZGLĘDNIE TRZEŻWY !!!!!!!!!!!
Wendkarz (2018-02-07 08:46:19)
Przecież tam żaden autobus nie przeszedłby kontroli dokładniejszej!
jeden z PKS-u załatwił drugiego z PKS-u, a trzeba zauważyć że coraz młodsze chłopaki jeżdżą autobusami szkolnymi. Tak trzymać!!!
Rychu (2018-02-06 17:45:19)
Oj Lesiu Lesiu.
W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.