swietokrzyskie.info

Czwartek, 07 maja 2026, Do końca roku 238 dni Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Zatrzymanych dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo

Dodane: Milena Data: 2017-12-27 11:59:57 (czytane: 12294)  Wersja do druku

Policjanci z KP w Stopnicy zatrzymali 2 mieszkańców gminy, których podejrzewają o kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni oraz kradzież drewna z lasu. U 35 – latka znaleziono długą broń palną, sieci rybackie, mięso z zająca, sarny i bażanta oraz drewno skradzione z lasu, a u 42 – latka broń pneumatyczną.

Policjanci z komisariatu w Stopnicy podejrzewali dwóch mieszkańców gminy, że mogą zajmować się kłusownictwem. W piątkowy przedświąteczny poranek złożyli wizytę obu mężczyznom. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35 – latka, policjanci znaleźli długą broń palną, sieci rybackie oraz inne akcesoria mogące służyć do kłusowania. Oprócz tego stróże praw znaleźli mięso z zająca, sarny i bażanta, a także drewno dębowe i bukowe, które strażnicy leśni rozpoznali, jako własność Lasów Państwowych. Jak oszacowali, wartość drewna jest nie niższa niż 500 zł.

bron.jpg

bron1.jpg

U drugiego z mężczyzn, 42 – letniego mieszkańca gminy Stopnica stróże prawa znaleźli broń pneumatyczną, z którą jak sam przyznał jej właściciel, polował na dzikie ptactwo. Także ten mężczyzna posiadał inne akcesoria, które mogły być wykorzystywane do kłusowania. W lodówce policjanci znaleźli mięso z bażanta. Śledczy ustalili, że 42 – latek może być w posiadaniu skradzionego drewna opałowego, które ukrył u swoich krewnych. Strażnicy leśni, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że drewno pochodzi w wycinki lasu, która prowadzona była w pobliżu Stopnicy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej celi. Śledczy poddadzą ekspertyzie zabezpieczoną broń.

Ustawodawca przewiduje za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do polowania karę pozbawienia wolności nawet do lat 5. Za posiadanie broni palnej bez wymaganego pozwolenia może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-05-17, godz: 9:00 - 13:00

Podaruj życie - oddaj krew. Akcja krwiodawstwa

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. Dlatego każda akcja krwiodawstwa ma ogromne znaczenie. W niedzielę, 17 maja w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się kolejna zbiórka krwi.




Wróć do góry