swietokrzyskie.info

Czwartek, 07 maja 2026, Do końca roku 238 dni Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry

Wiadomosci

Dominik Kasza nie do zatrzymania, srebrna Sylwia Łukasik!

Dodane: Milena Data: 2017-11-20 10:36:09 (czytane: 13003)  Wersja do druku

Właśnie zakończył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Ziemi Koneckiej. Buscy Karatecy znów z medalami.

347 zarejestrowanych zawodników i bardzo wysoki poziom zawodów w Końskich nie przeszkodził Dominikowi Kaszy z Buskiej Sekcji Karate Kyokushin znów sięgnąć po złoto a przy okazji po tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Mimo, że w jego kategorii wagowej (do 70 kg) startowali bardzo doświadczeni zawodnicy , mający za sobą występy na mistrzostwach europy Dominik poradził sobie doskonale. Stoczył trzy walki, z których dwie zakończył przed czasem.

Turniej.jpg

Turniej1.jpg

Turniej2.jpg

Sylwia Łukasik w pierwszym swoim starciu rozgromiła rywalkę, przedzierając się do finału. Tutaj po dobrej walce przegrała, oddając  złoto przeciwniczce. Sensei Prasek był też bardzo zadowolony z postawy Daniela Nowaka, który zawsze walczy do końca z pełnym zaangażowaniem. W jego kategorii wagowej konkurencja była największa, bo startowało w niej aż 27 karateków. Daniel przeszedł przez pierwszy pojedynek, w drugim uległ przyszłemu zdobywcy srebrnego medalu.

Turniej nie należał do łatwych,ale nasi zawodnicy jak zawsze pokazali charakter. Na tle karateków z Wrocławia, Bielska Białej,  Łodzi, Częstochowy czy Przemyśla wyglądali bardzo dobrze, zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Gratulacje dla Wojowników i Sensei Marka Praska.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-05-17, godz: 9:00 - 13:00

Podaruj życie - oddaj krew. Akcja krwiodawstwa

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. Dlatego każda akcja krwiodawstwa ma ogromne znaczenie. W niedzielę, 17 maja w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się kolejna zbiórka krwi.



Wróć do góry