swietokrzyskie.info

Czwartek, 02 lipca 2026, Do końca roku 182 dni Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Wiadomosci

8. Zjazd Postaci Bajkowych w Pacanowie (foto)

Dodane: admin Data: 2017-10-17 12:49:22 (czytane: 27690)  Wersja do druku

15 października dzieci, rodzice, turyści i nauczyciele przybyli do Europejskiego Centrum Bajki na coroczny zjazd mieszkańców różnych baśniowych krain.

W Pacanowie odbyło się ósme z kolei święto zabawy, radości, magii i młodości,  łączące działania plastyczne, spotkania z artystami, konkursy z nagrodami, zabawy taneczne  i spektakle.

Gości witali: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Pchła Szachrajka, Reksio, Królewna Śnieżka, Elf, Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Franklin i wielu innych bohaterów.

zjazd_bajkowych_postaci.jpg

zjazd_bajkowych_postaci1.jpg

Atrakcji było co nie miara. Jak zawsze rozdano nagrody w konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”. Było wspólne czytanie książki „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy, gry i konkursy animacyjne. Były warsztaty cyrkowe i warsztaty z cyklu: „Książka ma swoje tajemnice”. Goście oglądali wystawę pt. „Dobranocka w podróży” Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie”. Teatr Żelazny z Katowic pokazał spektakl „Pchła Szachrajka”. A na koniec odbył się baśniowy bal.

Do zobaczenia za rok!

Źródło: centrumbajki.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry