swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zmiany w KZC Ponidzie - Zygmunt Zybała odwołany z funkcji Prezesa!

Dodane: Milena Data: 2014-08-01 17:25:19 (czytane: 41655)  Wersja do druku

Dziś, 1 sierpnia 2014 r. podczas posiedzenia Zgromadzenia Komunalnego Związku Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, odwołano Przewodniczącego Zarządu.

Najwyższą władzą  międzygminnego związku KZC "Ponidzie" jest Zgromadzenie. Zasiadają w nim przedstawiciele dwóch gmin - Kazimierzy Wielkiej i Buska-Zdroju.

Na poprzednim posiedzeniu 25 czerwca, przewodniczący Zgromadzenia - Burmistrz Waldemar Sikora, zgłosił wniosek o odwołanie Zygmunta Zybały z funkcji Prezesa Zarządu KZC "Ponidzie".

Po pozytywnym stanowisku Komisji Rewizyjnej, podczas dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia  Prezes Zybała został odwołany, a na jego miejsce powołano Wiesława Molisaka - dotychczasowego Zastępcę Przewodniczącego Zarządu.

Jak wynika z naszych informacji, Zgromadzenie uznało tą decyzję jako niezbędną do zapewnienia właściwej organizacji pracy i skutecznego kontynuowania inwestycji z dofinansowaniem środków unijnych.

Wkrótce więcej szczegółów.

/MC/






  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (99)
     

aśka (2015-01-26 14:36:51)

Co słychać u Ciebie Herkulesie, jak życie na kuroniówce, co słychać u kolorowej kadrowej, romans dalej kwitnie? Czy może po odwołaniu wyschła? Ciekwa jestem kto po takich obelgach do pracy Cię przyjmie? Staryś, głupiś:) ciekawe czy twoja żona wie że z Ciebie taki erotyczny kogucik:) Pożyłeś sobie na koszt KZC, wyjazdy,szkoenia, roanse, nawet w telewizji byłeś. To Ci się lachło celebryto za dychę hahahahahahaha, powodzenia Ci życzę bio na pewno będzie Ci potrzebne.

wojtek (2015-01-26 14:19:56)

:)

Będą zwroty za nielegalne naliczenia za ciepłą wodę i centralne (2014-09-11 16:12:51)

Mieszkańcy Spółdzielni proszę o kontakt z Prezesem S.M w celu odebrania niewłaściwie naliczanych przez KZC Ponidzie ( zawyżanych celowo ) opłat za podgrzanie ciepłej wody, a także za C.O. w latach 2013-2014.

LOLO (2014-09-08 11:14:16)

Mieędzy blokami 22,a20 wszystkie lampy nie świecą został przerwany koparką przew ód .Został źle złączony ,bo żadna lampa nie świeci.Wykop był ponad 2 miesiące potem zakopano dół ,a światla jak nie było tak nie ma .Ciekwe kto teraz naprawi może pan burmistrz z nowym prezesemKZCpożal się boże.
Kolejna sprawa przyłącza ciepłej wody i pewnie ogrzewania do posesji pana prezesa Molisaka .Czy to jest możliwe i wedle prawa ,co na to rada nadzorcza .Na poprzednika to huzia ,a ten to co święty!!

HERKULESIE I TWARDY !!!!!!! (2014-09-07 19:42:55)

BRAK WAM JUŻ ARGUMENTÓW ????????
A TYLE JEST JESZCZE SPRAW NIE WYJAŚNIONYCH , CZEKAMY Z UTĘSKNIENIEM NA NOWE INFORMACJE W SPRAWIE RŻNIĘCIA NA OPŁATACH ODBIORCÓW CIEPŁA.
MOŻE TROCHĘ NIUSÓW DOTYCZĄCYCH FUSZERKI W WYKONANIU NOWYCH PRZYŁĄCZY ???

PANIE ,, TWARDY " (2014-09-01 14:08:06)

PROSZĘ O ODPOWIEDZ, KIEDY ZOSTANĄ USUNIĘTE PRZEZ KZC ZNISZCZENIA POWSTAŁE PRZY MODERNIZACJI SIECI NA DROGACH ASFALTOWYCH.

DLACZEGO GOŚĆ Z KZC NIE ODPISUJE NA PYTANIA ??????? (2014-09-01 14:05:03)

Ludziska piszą kto przywróci stan używalności dróg. A nikt z ,, FACHOWCÓW' Z KZC którzy obrzucaj się błotem nie raczy odpowiedzieć !!!!!

fds (2014-09-01 10:21:58)

Owszem, "przywrócą" stan poprzedni, ale to już nie będzie tak solidnie zrobione i estetycznie.

Kazik (2014-09-01 08:42:41)

Modernizacja, modernizacją lecz zniszczona infrastruktura ( drogi , chodniki ) została tak uszkodzona że teraz poczekamy kto to naprawi i na czyj koszt.

xtz (2014-08-30 23:04:34)

Po co na ulicy Kazimierza przekopali się przez parking do prywatnego domu?

Mam pytanie. KIEDY KZC NAPRAWI NAWIERZCHNIĘ DROGI NA UL. K.WIELKIEGO (2014-08-29 14:12:22)

Zapewne czyta te wpisy dzisiejszy Pan Prezes KZC.
Kiedy zostanie naprawiona nawierzchnia drogi na ul. Kazimierza Wielkiego ?????
Droga ta jest systematycznie niszczona przez pojazdy transportujące opał do kotłowni KZC. Pojazdy te są przeładowane, masa pojazdu przekracza 30-40 ton. Dwa lata wstecz pojazdy ( wielkie wanny ciągnione przez specjalistyczne ciągniki) woziły opał , a ich ciężar grubo przekraczał 40 ton , można przyjąć ze mogły mieć nawet 60 ton bo wanna gabarytowo była wielkości wagony kolejowego 60 tonowego.














TWARDY (2014-08-29 13:34:17)

Wszystko co piszecie to jest właśnie doświadczenie zawodowe, na które składa się oprócz zamiłowania do pracy także praktyka, umiejętności oraz wiedza nie tylko teoretyczna ale także techniczna. Zgadzam się z Wami.

Nadmieniam że w Naszej firmie oprócz produkcja ciepła, wykonujemy także dystrybucję oraz sprzedaż ciepła czyli nie tylko węzły cieplne.

Co do węzłów to prawda że nie każdy jest wyszkolony czy doświadczony na tyle by móc obsługiwać takie urządzenia.
Umiejętność obsługi nowoczesnych węzłów to wiedza z różnych zakresów techniki, elektroniki,automatyki,elektryki,hydrauliki itp. Do obsługi takich urządzeń technicznych jest potrzebna odpowiednia kadra pracowników upoważnionych i uprawnionych w zakresie eksploatacji oraz pracownicy koordynujący w zakresie dozoru nad urządzeniami i instalacjami energetycznymi. I tacy pracownicy w Naszej firmie są !!

Proszę mieć na uwadze że wiele pracowników w tym zakładzie przyczynia się do tego że odbiorcy otrzymują ciepło. Tzn:
Mając na myśli zaangażowanie, przyjemność z pracy oraz dumę z tego co się robi miałem na myśli tych pracowników którzy nie decydowali i nie brali udziału bezpośrednio w modernizacji firmy a którzy są bezpośrednio motorem napędowym tej firmy czyli:
- operatorzy kotłów (palacze)
- konserwatorzy
- elektrycy,automatycy
- spawacze,hydraulicy,mechanicy itp.

A co do rutyny to tu się pozwolę nie zgodzić, ponieważ:
Odpowiadając za produkcję, dystrybucję oraz sprzedaż ciepła, nie może być mowy o rutynie gdyż ma się do czynienia z duża ilością urządzeń energetycznych.
Zapoznanie się z DTR tych urządzeń w zakresie obsługi,remontów,konserwacji czy napraw wyklucza jakąkolwiek rutynę, ponieważ to wymaga wiedzy,czasu, umiejętności,doświadczenia oraz zamiłowania i pasji do tego co się robi.
Z rutyną ma się do czynienia wtedy gdy przez np: dwadzieścia lat wykonuję się prace w zakresie np: obsługi kotła, ale o rutynie nie ma mowy gdy np: odpowiada się za dozór nad urządzeniami technicznymi gdyż postęp jaki ma miejsce w zakładach produkcyjnych wyklucza taka rutynę, ponieważ trzeba cały czas trzeba nadążać za nowymi technologiami które nieuchronnie wchodzą w każdy normalnym zakładzie pracy.

P.S.
Ja też wiem co piszę bo odpowiadam za dozór nad urządzeniami i instalacjami energetycznymi w zakresie produkcji,dystrybucji, rozdziału oraz sprzedaży ciepła.
A do automatyki, elektroniki oraz informatyki mam zamiłowanie, ponieważ w tym zakresie jestem wykształcony- dlatego tak chwalę te inwestycje które mają miejsce w Naszym zakładzie.

PRACOWNIK.

Do TWARDEGO (2014-08-29 12:10:19)

Nowe urządzenia jakie po modernizacji w KZC zostały zamontowane zobowiązują do prawidłowej obsługi tzn. znajomości automatyki , elektroniki , elektrozaworów, wymienników, pomp itd itd. A umiejętności tych nie zdobywa się zamiłowaniem do pracy.
Oraz noszeniem klucza ,, szweda " w ręku.
Wiem co piszę gdyż kieruję systemem zasilania o wiele większym i bardziej skomplikowanym niż ten w KZC. Najbliższa awaria systemu elektronicznego oraz automatyki pokaże, że nie zamiłowanie do pracy lecz wiedza i doświadczenie będą potrzebne.

FACHOWCY OD GUMOWYCH DZWONKÓW z zamiłowaniem do pracy w KZC (2014-08-29 11:58:50)

Nawet misia w cyrku można nauczyć jazdy na motorze.

Antek (2014-08-29 11:50:37)

Doświadczenie na w/w stanowisku pracy nie zdobywa się pracując tylko na jednym systemie. Potrzeba jest również praca na innych systemach. A tak jak pisze ,, TWARDY" pracując cały czas w jednym miejscu na tych samych urządzeniach to doprowadza tylko i wyłącznie do tzw. rutyny. Ale rutyna ta obejmuje tylko i wyłącznie obsługę tych samych urządzeń. RUTYNA GUBI !!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry